Sosnowiecki Klub Karate zdobył 12 medali na zawodach w Katowicach

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Sosnowiecki Klub Karate walczył na zawodach w Katowicach. Zawodnicy przywieźli do domu aż 12 medali. Sosnowiecki Klub Karate
Sosnowiecki Klub Karate może pochwalić się kolejnymi sukcesami. Zawodnicy wybrali się na zawody w Katowicach. Do domu wrócili z dwunastoma medalami.

Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate znów pokazali, że trening czyni mistrza. W sobotę, 23 października, odbył się VII Międzynarodowy Turniej Karate w Katowicach pod honorowym patronatem Prezydenta Katowic. W tym turnieju sosnowiczanie biorą udział z sukcesami od lat. W tym roku przywieźli ze sobą 12 medali.

I tym razem SKK pokazał się z najlepszej strony. Dwa złote medale w kata i kumite zdobył Wincenty Szczesio. Srebrne medale i drugie miejsce w kata zajęli Hanna Pawlak i Jan Koryciński, a w kumite - Blanka Luberda i Filip Witkowski. Brązowy medal w kata zdobyli Hania Jopek i Mateusz Woźniak. W kategorii kumite trzecie miejsce i brąz wywalczyły Nikola Sadowska, Olena Taczała, Zuzanna Szkutnik i Oliwia Woźniczko. W czołowej ósemce w kumite znalazły się również Łucja Podżorska, Magdalena Cieślik i Hania Jopek. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wincenty Szczesio - zajął 1. miejsce w kata, a w kumite - 3 walki wygrał przed czasem przez ippon i jedną przez wazari.

Zawody w Katowicach były sprawdzianem dla wielu zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate. Tym razem bez medalu, ale za to z bagażem doświadczeń wrócili do Sosnowca - Berenika Piecha, Wiktoria Wilk, Natalia Adamek i Jakub Bargieł. W Katowicach startowało w tym roku ponad 400 zawodników. Wszyscy karatecy SKK wspaniale walczyli o medale, zdobyli kolejne doświadczenia i pokonali wiele przeciwności.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?