Sosnowiecki Klub Karate z kolejnymi sukcesami. Z zawodów w Dąbrowie Górniczej przywieźli aż 6 medali

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Sosnowiecki Klub Karate odniósł kolejny sukces. Tym razem zawodnicy wrócili do domu z 6 medalami.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Sosnowiecki Klub Karate odniósł kolejny sukces. Tym razem zawodnicy wrócili do domu z 6 medalami. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Sosnowiecki Klub Karate
Ekipa z Sosnowieckiego Klubu Karate wzięła udział w zawodach w Dąbrowie Górniczej. Zawodnicy z Sosnowca przywieźli aż 6 medali. To kolejny sukces klubu.

Sosnowiecki Klub Karate odniósł kolejny sukces

Zawodnicy i ich najbliżsi muszą być naprawdę dumni. Sosnowiecki Klub Karate osiągnął kolejne sukcesy. Jego członkowie wzięli udział w kolejnych zawodach, z którymi do domu wrócili z medalami. 14 marca w Dąbrowie Górniczej odbyły się 41. Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików PZK. Zawody odbywały się w dąbrowskiej hali sportowej. Wzięło w nich udział ponad 30 klubów sportowych z Zagłębia, Górnego i Dolnego Śląska.

Sosnowiecki Klub Karate zajął zaszczytne piąte miejsce i przywiózł z zawodów 16 punktów. Reprezentująca go ekipa nie była liczna, ale dzięki odpowiedniej sile ducha, determinacji oraz treningowi przywiozła do Sosnowca 6 medali - dwa złote, jeden srebrny i trzy brązowe.

W konkurencji kata złoty medal zdobyła Sylwia Anasz. Czwarte miejsce zajęli Florentyna Dadzibug i Jerzy Pryga. W konkurencjii kumite złoto dla Sosnowieckiego Klubu Karate wywalczył Kamil Urbańczyk, srebro - Igor Pluta, a medale brązowe - Zuzanna Szkutnik, Jerzy Pryga i Dawid Dworak.

Przed południem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików PZK startowali Maria Koral, Igor Piekarski i Mateusz Woźniak. Mateusz Woźniak zajął szóste miejsce w konkurencji kata. Drużyna SKK pokazała ducha walki i współpracy. Zawodnicy wraz z trenerami wspierali się nawzajem i wykazali się ogromnym zaangażowaniem.