Sosnowiec: w derbach Zagłębiak wygrywa z Czarnymi [ZDJĘCIA]

TOS
W derbowym spotkaniu 27. kolejki IV ligi Czarni Sosnowiec przegrali na własnym boisku z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza 2:3. To pierwsze zwycięstwo dąbrowian przy Mireckiego od 2007 roku.

Zarówno sosnowiczanom, jak i zespołowi z Dąbrowy Górniczej nie wiedzie się w rozgrywkach rundy wiosennej. Czarni remisując tydzień temu w Koniecpolu przerwali serię pięciu porażek, również Zagłębiak zwycięstwem w Rudzie Śląskiej przerwał serię słabszych występów. Dla obu zespołów był to więc mecz o tzw. sześć punktów.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się goście, jednak to Czarni schodzili na przerwę z prowadzeniem. W ostatniej minucie pierwszej częśc gry piłkę w bramce Sebastiana Fabera umieścił bowiem Patryk Korcipa. Prawdziwe emocje czekały na kibiców dopiero po przerwie. Już w 50. minucie meczu do wyrównania doprowadził Adam Baran, a w 75. minucie drugą bramkę dla Zagłębiaka zdobył wprowadzony przed kilkoma minutami Bartosz Zudin. Dwie minuty później znowu był jednak remis, drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Patryk Korcipa. Wynik spotkania ustalił, jak się później okazało, Łukasz Stępień egzekwując, ku konsternacji czekających na gwizdek gospodarzy, rzut wolny. Od 81. minuty Czarni musieli radzić sobie w dziesiątkę. Drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik ujrzał wprowadzony na boisko raptem jedenaście minut wcześniej Mateusz Borek.

- W pierwszej połowie byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, ale po błędzie straciliśmy bramkę w 45, minucie. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, które mogło być jeszcze wyższe. W drużynie jest dobry materiał, tylko jest nas za mało. Jeśli będą grać to, co planujemy na treningach, to będzie dobrze - mówił po spotkaniu szkoleniowiec drużyny z Dąbrowy Górniczej Michał Nowak.

- Po dzisiejszym meczu stoimy pod ścianą. Każdy z trzech ostatnich meczów będzie dla nas meczem o życie, ale grać trzeba. Drużynę poznaje się po tym, jak wstaje z kolan. Dzisiaj remis byłby sprawiedliwszym wynikiem - powiedział z kolei trener Czarnych Jerzy Grabara.

Czarni: Pisarek - Stok, Koźmiński, Madej, Płaziński, Zieliński, Korcipa, Domański (70. Borek), Cichoń (82. Gierczuk), Bujak (kapitan), Barchan; rezerwa: Koperniak, Cibor, Madej; trener Jerzy Grabara

Zagłębiak: Faber - Czajkowski, Rał, Zubel (kapitan), Grunt, Garczarczyk, G. Szwed, Baran, Stępień, Mizia (85. Radwański), Niedzielski (73. Zudin); rezerwa: Chyziński, Szczepanik, Wcisło, Pawlik, Węgrzynowicz; trener Michał Nowak

W kolejnej serii spotkań Czarni zagrają na wyjeździe ze Slavią Ruda Śląska, a Zagłębiak podejmować będzie AKS Cez Elcho Wyzwolenie Chorzów.