Sosnowiec: Spirit on Lemon z brązowym medalem Outdoorowych Mistrzostw Polski 2011 Frisbee Ultimate

tekaz
sosnowiec.pl
W dniach 17-18 września w Warszawie miały miejsce Outdoorowe Mistrzostwa Polski 2011 Frisbee Ultimate. Spirit on Lemon - sosnowiecka ekipa, obroniła brązowy medal wywalczony na ostatnim turnieju, który odbył się w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu w 2010 roku.

Obecnie Spirit on Lemon jest w trakcie przebudowy zespołu. W Warszawie zabrakło pięciu podstawowych zawodników, których ostatnio dotknęły kontuzje. Sosnowiczanie przed turniejem nie znajdowali się w gronie faworytów, jednak ku uciesze kibiców wrócili z brązowymi medalami.

Zespół z Sosnowca w półfinale zmierzył się z niezwykle groźną ekipą Furious Goats - Poznań, czyli obrońców trofeum. Spirit on Lemon proawdził 6:4, ale później stracił 4 punkty z rzędu i przegrał mecz (8:11). W małym finale sosnowiczanie nie dali szans Cool Flights - Gdańsk, pewnie wygrali 17:9. W meczu o złoto lepsi okazali się poznaniacy z Furious Goats, którzy pokonali Grandmaster Flash - Warszawa.

Cel przed sosnowiecką drużyną nie zmienia się - tytuł mistrzowski w 2012 roku.