Sosnowiec: drogowy armagedon w centrum miasta

Mat. UM Sosnowiec/opr. ZIELA
Uwaga kierowcy, w ścisłym centrum Sosnowca została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Trwa remont ulic 3 Maja na pasie w kierunku Środuli. Są objazdy i spore utrudnienia w ruchu. Inaczej jeżdżą też autobusy o numerach 34, 35, 55, 116, 160, 188, 220, 221, 690, 723, 935, 808, 815 i 902N. Poniżej podajemy komunikat Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Na czas remontu (ten potrwa około trzy tygodnie) linie nr: 34, 35, 55, 116, 160, 188, 220, 221, 690, 723, 935, 808, 815 i 902N, które z przystanku Sosnowiec Dworzec PKP oraz Sosnowiec Urząd Miasta jadą na przystanek Sielec-Wawel, kursować będą trasą objazdową, przez ul Mościckiego, Urbanowicz, Legionów, do włączenia w ul. Wawel. W związku z czym nastąpi wydłużenie czasu przejazdu i korekty rozkładów jazdy. Linie obsługiwać będą wszystkie przystanki znajdujące się na stałej trasie przejazdu.

Objazd dla kierowców jadących od strony Środuli, ul 3 Maja:
- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: bez objazdów.
- kierunek Pogoń, ul. Orla: bez objazdów.
- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: Na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego trzeba zawrócić przejeżdżając przez tory tramwajowe i dojechać do skrzyżowania z ulicą Mościckiego.
- kierunek Wawel, ul. Parkowa: dojazd przez centrum miasta niedostępny. Należy wjechać na wiadukt w ciągu ulicy Narutowicza, dojechać do skrzyżowania z ul. Wawel i skręcić w prawo, następnie jechać prosto.

Objazd dla kierowców jadących od strony dworca PKP:
- kierunek Pogoń, ul. Orla: Należy jechać ulicą 3 Maja, następnie nawrócić za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego i dalej pojechać aż do wjazdu na CWK („Ślimak”).
- kierunek Środula: bez objazdów.
- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: bez objazdów.
- kierunek Wawel, ul. Parkowa: Na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Mościckiego należy skręcić w prawo, następnie skręcić w lewo w ul. Urbanowicz i dojechać do skrzyżowania z ul. Legionów. Później skręcić w lewo i dojechać do skrzyżowania z ul. Wawel.

Objazd dla kierowców jadących ulicą Parkową:
- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie zawrócić za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego i dalej jechać w kierunku dworca PKP.
- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie zawrócić za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego i jechać w kier. Centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego należy przejechać przez tory tramwajowe, następnie zawrócić i dojechać do skrzyżowania z ulicą Mościckiego.
- kierunek Środula: bez objazdów.

Objazd dla kierowców zjeżdżających z CWK („Ślimak”):
- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: bez objazdów.
- kierunek Środula: po zjeździe z CWK należy pojechać w prawo, w kierunku centrum miasta, następnie zawrócić na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego i jechać dalej ul. 3 Maja w kierunku Środuli.
- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: po zjeździe z CWK należy pojechać w prawo, w kierunku centrum miasta, następnie zawrócić na wysokości skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Śmigielskiego i dojechać do ul. Mościckiego.

Objazd dla kierowców jadących od strony Urząd Miasta, ul. Mościckiego:
- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: Przed skrzyżowaniem z ulicą 3 Maja należy jechać pasem do jazdy kierunku przeciwnym. Po minięciu odcinka ul 3 Maja w kierunku Środuli oraz przystanku tramwajowego, należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie przejechać przez tory tramwajowe, później zawrócić za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego i dalej pojechać w kierunku dworca PKP.
- kierunek Pogoń, ul. Orla: Przed skrzyżowaniem z ulicą 3 Maja należy jechać pasem do jazdy kierunku przeciwnym. Po minięciu odcinka ul 3 Maja w kierunku Środuli oraz przystanku tramwajowego, należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie przejechać przez tory tramwajowe, później zawrócić za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego i pojechać do wjazdu na CWK „Ślimak”.
- kierunek Środula: Przed skrzyżowaniem z ulicą 3 Maja należy jechać pasem do jazdy kierunku przeciwnym. Po minięciu odcinka ul 3 Maja w kierunku Środuli oraz przystanku tramwajowego, należy skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli.
- kierunek Wawel, ul. Parkowa: Dojazd przez ul. 3 Maja niedostępny. Jadąc ulicą Mościckiego od strony ul. Warszawskiej, należy skręcić w prawo w ul. Urbanowicz i dojechać do skrzyżowania z ul. Legionów. Później skręcić w lewo i dojechać do skrzyżowania z ul. Wawel.

Nowe mandaty od straży miejskiej

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie