Sosnowiczanin mistrzem Europy do lat 20 w siatkówce plażowej

POL
Sosnowiczanin Piotr Kantor w duecie z Bartłomiejem Łosiakiem sięgnął po tytuł mistrza Europy do lat 20 w siatkówce plażowej. Zawody odbyły się we Włoszech. W finale polska para pokonała pochodzące z Danii rodzeństwo Kaszas 2:1 (21:19, 16:21, 15:11).

W ubiegłym roku Kantor i Łosiak cieszyli się z triumfu w ME do lat 18. Powody do radości ma także Renata Bekier, która w parze z Darią Peszek (MOSiR Mysłowice) zajęła w rywalizacji kobiet trzecie miejsce. Brązowe medale para Bekier-Peszek zapewniła sobie po zwycięstwie nad holenderskim duetem Braakman-Sinnema 2:0 (21:11, 21:12). W mistrzostwach wystartowały też reprezentantki MUKS PW Pasek Będzin. Izabela Soja i Olga Samul przegrały w pierwszej rundzie z ukraińskim duetem Basanova-Hrytsyuk 0:2 (16:21, 17:21). Inny sosnowiczanin, Damian Wojtasik grający w parze z Rafałem Szternelem, udanie zainaugurował z kolei w pierwszym z cyklu turniejów Beach Ball Tour 2010 mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. Duet Wojtasik-Szternel zwyciężył w turnieju w Ustce. W finale zawodów pokonał parę Grzegorz Klimek-Dominik Witczak 2:0 (21:19, 21:15). Trzecie miejsce zajęli Michał Michalik i Marcin Nowak po zwycięstwie 2:0 (21:12, 21:8) nad Michałem Matyją i Rafałem Matusiakiem.

Beach Ball Tour to cykl pięciu nadmorskich turniejów na najpiękniejszych bałtyckich plażach, w których grają najlepsze pary siatkarzy w rankingu PZPS. Wyłonią one najlepszych w mistrzostwach Polski.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?