Sosnowiczanie zdobyli twierdzę Rzeszów. Resovia - Zagłębie Sosnowiec 1:2 RELACJA, WYNIK. Duży krok w kierunku utrzymania

Tomasz Kuczyński
W listopadzie Zagłębie przegrało u siebie z Resovią 0:2. W sobotę wygrało w Rzeszowie 2:1. Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 26. kolejki Fortuna 1. Ligi, w sobotę 24 kwietnia, Zagłębie Sosnowiec wygrało w Rzeszowie z Resovią 2:1 (1:1). Resovia przegrała u siebie po sześciu meczach bez porażki. Zagłębie oddaliło się od ostatniego w tabeli GKS-u Bełchatów o 6 punktów.

Sosnowiczanie przystąpili do meczu z beniaminkiem z dwoma zmianami w stosunki do spotkania z GKS-em Bełchatów. Goncalo Gregorio wykluczyła kontuzja, a Joao Oliveira czerwona kartka.

Gospodarze szybko zdobyli bramkę

Resovia lepiej weszła w mecz i objęła prowadzenie w 11. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Rafała Mikulec i Dawid Kubowicz głową skierował piłkę do siatki. Gospodarze nadal przeważali i Szymon Frankowski w 19. minucie odbił mocny strzał z dystansu Cezarego Demianiuka.

Sosnowiczanie przejęli inicjatywę

Zagłębie potrzebowało trochę czasu, aby zagrozić bramce Resovii, ale ataki gości stawały się coraz groźniejsze. W 27. minucie Quentin Seedorf przeprowadził rajd, podał do Patrika Misaka, który przegrał pojedynek z Karolem Dybowskim.

W 32. minucie było 1:1. Goście rozgrywali piłkę jak w hokejowym zamku. Maciej Ambrosiewicz zdecydował się na strzał z około 20 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i zmyliła Dybowskiego.

Zagłębie zadało decydujący cios

W drugiej połowie trwała ostra walka, sędzia sięgał po żółte kartki. Okazji na gole było jednak na lekarstwo.

Im bliżej końca, tym Resovia mocniej naciskała, ale to Zagłębie zadało cios. Szymon Sobczak zagrał na lewą stronę pola karnego do Patrika Misaka. Słowak uderzył z ostrego kąta i piłka znalazła drogę do siatki!

Zagłębie przerwało serię Resovii sześciu meczów bez porażki (wszystkie w Rzeszowie). Sosnowiczanie zwiększyli przewagę nad spadkowym miejscem do 6 punktów.

Resovia Rzeszów - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Dawid Kubowicz (11), 1:1 Maciej Ambrosiewicz (32), 1:2 Patrik Misak (85)

Resovia: Dybowski - Jaroch, Marković, Kubowicz, Adamski - Mikulec (74. Kiełbasa), Soljić, Wasiluk (46. Kuczałek), Demianiuk (58. Antonik) - Twardowski (58. Zdybowicz), Wróbel (88. Usarz).

Zagłębie: Frankowski - Turzyniecki, Duriska, Polczak, Gojny - Seedorf (82. Pisarek), Masłowski (86. Radkowski), Korzeniecki (72. Karbowy), Ambrosiewicz, Misak - Sobczak.

Żółte kartki: Kubowicz, Jaroch, Soljić, Marković - Korzeniecki, Sobczak, Misak

Czerwona kartka: Nemanja Marković (90+2’ Resovia, za drugą żółtą)

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności