Snajperskie popisy koszykarzy MMKS

Dąbrowianie w pojedynku z KKS Cieszyn zdecydowanie przeważali w walce pod ,deskami".
Dziesiąte ligowe zwycięstwo odnieśli koszykarze dąbrowskiego MMKS. W sobotę podopieczni Wojciecha Wieczorka pokonali 108:83 KKS Cieszyn, pierwszy raz w tym sezonie zdobywając ponad sto "oczek".

Zajmujący drugie miejsce w tabeli dąbrowianie rozpoczęli mecz od celnego rzutu Łukasza Adamczyka. Później kosz gospodarzy zaczął systematycznie "dziurawić" Artur Lewicki (12 punktów w tej części gry). Drużyna cieszyńska odpowiedziała jednak serią sześciu trafień zza linii 6,25 m i podopieczni Wojciecha Wieczorka długo nie mogli uzyskać przewagi większej niż kilka punktów.

Drugą ćwiartkę rozpoczął serią celnych rzutów Krzysztof Koziński, który w całym meczu wykorzystał 6 z 8 rzutów spod kosza oraz 3 z 5 prób z dystansu. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Mariusza Malaka, ale po pojawieniu się na parkiecie Piotra Zielińskiego, przewaga dąbrowian przekroczyła 20 "oczek". Straty gospodarzy tuż przed przerwą zmniejszył Wojciech Urbańczyk, zapisując na swoje konto dwie "trójki".

Po zmianie stron cieszynianie ruszyli do odrabiania strat. Cztery razy trafili z dystansu, a Rafał Domajer nie mylił się na linii rzutów wolnych. Dobra postawa Artura Lewickiego (obok 16 punktów, zapisał na swoje konto 8 asyst i tyle samo przechwytów) pozwoliła im przez całą kwartę zmniejszyć przewagę gości tylko o jedno "oczko" (79:60).

Na początku ostatniej ćwiartki gospodarze szybko odrobili kolejnych pięć punktów (81:67). Dwa dokładne podania Łukasza Adamczyka, wykorzystane przez Piotra Zielińskiego, przywróciły jednak stan z początku kwarty (86:67).

Rozgrywający MMKS w całym meczu obok 12 asyst zapisał na swoje konto także 10 zbiórek w obronie, choć mierzy tylko 182 cm. Pewnie wykonywał także osobiste (5 trafień na 6 prób) oraz wykorzystał 2 z 3 rzutów z gry. Końcówka spotkania była strzeleckim popisem Tomasza Dudkiewicza, który w ostatniej części gry zdobył aż 17 punktów.

* KKS Cieszyn - MMKS Dąbrowa Górn. 83:108 (25:32, 13:26, 22:21, 23:29).

MMKS Dąbrowa Górn.: Dudkiewicz 32 (1), Koziński 24 (3), Lewicki 16 (2), Adamczyk 9, Pietraszczyk 8 - Zieliński 12, Banak 4, Dudek 3 (1), Dukowicz, Czepczor.