Skuteczny finisz AKS Niwka

Przeważający sosnowiczanie dopiero w 89 min. zdobyli trzeciego gola.
Sześć z ośmiu wyjazdowych spotkań wygrał w rundzie jesiennej "okręgówki" AKS Niwka. W sobotę podopieczni Jerzego Grabary wywalczyli komplet punktów w Mysłowicach, pokonując 3:2 miejscowego Górnika 09.

Początek meczu należał do sosnowiczan, którzy praktycznie nie opuszczali połowy gospodarzy. W 8 min. na solowy rajd zdecydował się Radosław Sujka. Ograł on trzech rywali, ale mając przed sobą już tylko Rafała Wesołka, z 6 m strzelił obok ,krótkiego" słupka. Chwilę później z niewiele większej odległości nie trafił w bramkę Dariusz Wrona. W 15 min. prostopadłe podanie Sławomira Knapa trafiło do Dariusza Wrony, który uderzeniem z 11 m zmusił do kapitulacji mysłowickiego golkipera.

Kwadrans później Sławomir Knap z 12 m posłał piłkę nie tylko obok leżącego Rafała Wesołka, ale również obok słupka jego bramki. Z rzutów wolnych pudłowali Sławomir Knap i Marek Hepo. Zepchnięci do głębokiej defensywy gracze Górnika tylko trzy razy dotarli w okolice sosnowieckiego pola karnego.
Po przerwie nadal atakowali podopieczni Jerzego Grabary, ale gola zdobyli mysłowiczanie. Po dośrodkowaniu Rafała Pierzchały z rzutu rożnego przed piłką uchylił się Sławomir Knap. Trafiła ona w kolano Marka Hepo, po czym wylądowała w bramce zaskoczonego Jacka Zabagło. Dziesięć minut później "zapachniało" senascją. Kontratak gospodarzy zakończył strzałem z 12 m Mariusz Grabski. Sosnowiecki bramkarz zdołał sparować futbolówkę. Wylądowała ona pod nogami Mariusza Grabskiego. Dobitka trafiła w rękę upadającego na murawę Marka Hepo i sędzia wskazał na "wapno". Rzut karny na bramkę zamienił Dariusz Domagała.

Przez kolejne kilkanaście minut trwało oblężenie pola karnego gospodarzy. Kolejno pudłowali jednak Dariusz Wrona, Sławomir Knap, Marcin Wielgus i Janusz Szula. W 74 min., po dośrodkowaniu Marcina Wielgusa z lewej strony boiska futbolówkę zgrał głową Tomasz Knap, a nadbiegający Dariusz Wrona ubiegł mysłowickiego stopera Roberta Mrozika i uderzeniem z kilku metrów doprowadził do remisu.

Losy mecz rozstrzygnęły się niespełna sto sekund przed końcowym gwizdkiem arbitra. Po trójkowej akcji Tomasza Knapa z Marcinem Wielgusem i Januszem Szulą piłka trafiła do pierwszego z nich, który z metra skierował ją do siatki.

* Górnik 09 Mysłowiec - AKS Niwka 2:3 (0:1). Bramki: 0:1 Wrona (15 min.), 1:1 Hepo (52 min. - samob.), 2:1 Domagała (62 min. - karny), 2:2 Wrona (74 min.), 3:2 T. Knap (89 min.).

AKS Niwka: Zabagło - Szczerba, Hepo, Kozioł, Sujka - Góralczyk (56 min. Kawulka), Wielgus, Węgrzyn (56 min. Szula), T. Knap - S. Knap, Wrona.