Skuteczne ostatnie minuty Czarnych

Robert Radek (9) mimo kilku "setek" nie zdołał zmusić do kapitulacji bramkarza Bobrka Karb.
Dwie bramki Tomasza Zientary w końcówce meczu zapewniły Czarnym Sosnowiec pewne zwycięstwo 4:1 z bytomskim Bobrkiem Karb. Goście kończyli spotkanie w ósemkę, ale podopieczni Roberta Majewskiego w drugiej połowie długo ...

Dwie bramki Tomasza Zientary w końcówce meczu zapewniły Czarnym Sosnowiec pewne zwycięstwo 4:1 z bytomskim Bobrkiem Karb. Goście kończyli spotkanie w ósemkę, ale podopieczni Roberta Majewskiego w drugiej połowie długo nie potrafili trafić do bramki.

Sosnowiczanie rozpoczęli pojedynek ze sporym animuszem. Strzały Mirosława Nikodema i Jacka Wieczorka padały jednak łupem Marka Szydłowskiego, a uderzenie Wojciecha Szyrokiego zablokowali defensorzy Bobrka Karb. Później obok bramki przyjezdnych posyłali futbolówkę Mirosław Nikodem i Piotr Boguszewski. W 17 min., po składnej akcji tej pary posłana na pole karne piłka trafiła do Bartosza Mackford, który głową umieścił ją w siatce.

Riposta gości był jednak błyskawiczna. Tomasz Nowak dokładanie zagrał na polu karnym do Marcina Kaczmarczyka, z interwencją spóźnił się Łukasz Szymański i był remis.

Przez kolejny kwadrans gra się wyrównała. W 34 min., po strzale Rafała Sikory, lot futbolówki zmienił Bartosz Mackford, po raz drugi zmuszając do kapitulacji Marka Szydłowskiego. Końcówka pierwszej połowy kończyła się w gradzie.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze. Długo jednak nie potrafili swojej przewagi przypieczętować golem. Łupem bramkarza przyjezdnych padały strzały Mirosława Nikodema i Tomasza Zientary. W 56 min. drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę ujrzał Marcin Kaczmarczyk. Niecały kwadrans później Krzysztof Maciejewski faulował wychodzącego na czystą pozycję Mirosława Nikodema i arbiter wysłał go do szatni. Uderzenie Jacka Wieczorka z rzutu wolnego minęło jednak bramkę.

Później trzykrotnie bliski wpisania się na listę strzelców był Robert Radek. Najpierw z kilku metrów trafił w słupek, a następnie dwukrotnie w Marka Szydłowskiego. Zamiast strzelać z dogodnych pozycji, dogrywał piłkę partnerom Mirosław Nikodem. Obok słupka futbolówkę posyłał głową Bartosz Mackford.

W 78 min., po faulu w środku pola drugie "żółtko" ujrzał Mariusz Wloka. Osiem minut później Tomasz Zientara, po solowej akcji i uderzeniu z linii pola karnego, zmusił wreszcie do kapitulacji Marka Szydłowskiego. W 90 min. Tomasz Zientara z lewej strony boiska mocno zagrał futbolówkę w kierunku bytomskiej bramki. Nie sięgnął jej wprawdzie żaden z graczy, ale wylądowała ona w siatce tuż obok słupka.

* Czarni Sosnowiec - Bobrek Karb Bytom 4:1 (2:1). Bramki: 1:0 Mackford (17 min.), 1:1 Kaczmarczyk (21 min.), 2:1 Mackford (34 min.). 3:1 Zientara (86 min.), 4:1 Zientara (90 min.). Czerwone kartki: Kaczmarczyk, Maciejewski, Wloka (wczyscy Bobrek Karb).

Czarni: Koziołek - Ł. Szymański, Wieczorek (83 min. Gierczak), Boguszewski, Sikora - Szyroki, Pawłowski (65 min. Bąk), Zientara, Nikodem - Mackford, Radek.