Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Są nowi lokatorzy w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym

TOS/mat.prasowe
Reprezentująca branżę informatyczną firma Milmex Systemy Komputerowe Sp. z o.o., zarządzający obiektami przemysłowymi, biurowymi i handlowymi OKIN Facility PL Sp. z o.o. oraz zajmującą się drukiem firma Solveere Sp. z o.o. to nowi lokatorzy Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego w dzielnicy Niwka.

Milmex Systemy Komputerowe Sp. z o.o. w ramach programów współfinansowanych przez Unię Europejską stworzył projekt NetMaks, czyli sieć bezprzewodowego dostępu do Internetu obejmującą kilka regionów Polski. Jednak głównym celem projektu jest wdrożenie pakietu rozwiązań  przeciwdziałających zjawisku tzw. „wykluczenia cyfrowego”,  skierowanych do osób, które zarówno z powodów lokalizacji, braku infrastruktury, wieku, sytuacji społecznej i stanu zdrowia nie uzyskali jeszcze dostępu do Internetu.
Dzięki regionalnym programom operacyjnym, jak również Programowi Operacyjnemu Innowacyjna Gospodarka,  Milmex pozyskał łączne wsparcie finansowe na ponad 80 milionów zł. Dlatego też podjął decyzję o tym, by w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym umieścić swój zespół projektowy, który przygotowuje wiele ciekawych, innowacyjnych rozwiązań, w tym aplikację SuperSenior. Jak zapewnia Eliza Łukasiewicz – Kuc, dyrektor ds. marketingu - Program trafi na rynek w tym roku. W gotowej wersji ma wszystkim mającym trudności w pracy z komputerem osobistym, ułatwić korzystanie tak z jego zasobów, jak i z całego bogactwa Internetu.
Kolejnymi innowacyjnymi pomysłami NetMaksu jest opracowanie rozwiązania umożliwiającego realizowanie płatności poprzez głosowe połączenie telefoniczne, również z telefonu stacjonarnego, a także budowa aplikacji umożliwiającej sterowanie urządzeniami poprzez głosowe połączenie telefoniczne, lub nawet przez sam telefoniczny sygnał.

Dla OKIN Facility PL Sp. z o.o. decyzja zorganizowania biura krajowego w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym zapadła dość szybko. – Zdecydowała atrakcyjna lokalizacja, bardzo rozbudowana i nowoczesna infrastruktura, możliwości skorzystania z bogatej oferty wsparcia dla przedsiębiorstw, także w kwestii pozyskiwania środków unijnych – mówi Krzysztof Trębacz, kierownik ds. rozwoju. Firma świadczy usługi z zakresu zintegrowanego zarządzania obiektami przemysłowymi, biurowymi i handlowymi. Jak mówi Trębacz - Zakres usług obejmuje kompleksową obsługę obiektów klienta od sprzątania, dostaw mediów, napraw, stałego serwisu technicznego, przeglądów, utrzymania ruchu, cateringu, ochrony, zarządzania aktywami, opieki nad terenami zewnętrznymi, po zarządzanie ochroną środowiska i BHP.
Przedsiębiorstwo opracowuje też projekt oprogramowania wspomagającego zarządzanie obsługą techniczną, a także planowanie czynności kontrolnych, które są ściśle związane z oferowanymi przez firmę usługami. Program ten po wprowadzeniu szczegółowych danych wejściowych pozwoli wskazać z odpowiednim wyprzedzeniem na urządzenia, które wymagają na przykład konserwacji, czy przeglądu technicznego.
OKIN FACILITY PL jest członkiem europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego dostawców usług FM, EC Synergy S.A., które osiąga obrót ponad 3,6 mld. EUR i zatrudnia ponad 130 000 pracowników w 38 krajach. Unikatowe partnerstwo pozwala grupie czerpać know-how z dużych międzynarodowych projektów i wdrażać pomyślne rozwiązania we współpracy ze swoimi klientami.

Firma Solveere Sp. z o.o. realizuje usługi niemal kosmiczne, wykorzystując w tym celu trójwymiarowe drukarki, zwane często "urządzeniami do produkcji szybkich prototypów". Drukarki te tworzą przedmioty z drobin różnych materiałów, podobnie jak tradycyjne drukarki, które malują obrazy z kropek tuszu czy tonera. Modele powstają z wielu bardzo cienkich warstw płynnego lub sproszkowanego materiału, który można utwardzać w różnych miejscach za pomocą precyzyjnie skierowanego źródła ciepła, światła lub substancji chemicznych.
Na swojej stronie internetowej Solveere pisze, że specjalizuje się w dziedzinie modelowania, designu, projektowania i wzornictwa przemysłowego. Ale w początkach swej działalności skupiła się na zleceniach z wykorzystaniem technologii, która pozwalała na szybkie wykonanie prototypów dowolnej rzeczy z dowolnego tworzywa, pod wcześniejszym wszak względem - zapisania wzorca w formacie komputerowym. Stąd na indywidualne zamówienie klienta Solveere mogła na przykład zamodelować i zaprojektować armaturę łazienkową z zachowaniem specyfiki rozwiązań architektonicznych miejsca, w którym miała zostać zamontowana.
- Projekt, który teraz wdroży, to prototypowanie cyfrowo-fizyczne, pozwalające na połączenie możliwości wytwarzania produktów w krótkiej serii, z możliwościami analizy i wirtualnej symulacji tego, co ma powstać – mówi Maciej Patrzałek, prezes firmy. Jednak absolutną rewelacją jest przygotowywany wraz z Politechniką Rzeszowską pomysł „drukowania” tkanek kostnych i skórnych gotowych do użycia w medycynie. Taka nietypowa drukarka 3D, już jest sprowadzana do Polski i będzie jedyną w naszym kraju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto