Ruszyły eliminacje przyszłorocznego Pucharu Polski

Piłkarze LKS Wysoka w ostatnich meczach bramki zdobywają co kilka minut. Fot. W. W. Wacławek
Efektownym zwycięstwem 13:1 z Pogonią Łagisza w pierwszej rundzie rozpoczęli nowy sezon piłkarze LKS Wysoka. Tym samym podopieczni Grzegorza Kobuszewskiego potwierdzili dobrą dyspozycję strzelecką i pokazali, że ich ...

Efektownym zwycięstwem 13:1 z Pogonią Łagisza w pierwszej rundzie rozpoczęli nowy sezon piłkarze LKS Wysoka. Tym samym podopieczni Grzegorza Kobuszewskiego potwierdzili dobrą dyspozycję strzelecką i pokazali, że ich ubiegłotygodniowe wysokie (12:2) sparingowe zwycięstwo z Budowlanymi Ogrodzieniec nie było dziełem przypadku.

Drużyna z Wysokiej od pierwszego gwizdka arbitra uzyskała sporą przewagę. Gospodarze wynik bezbramkowy zdołali utrzymać zaledwie przez dziesięć minut. Po solowej akcji i mocnym strzale Bartłomieja Kudera zza linii ,szesnastki" Krzysztof Dudziński musiał wyjmować piłkę z siatki. Kilka chwil później Bartłomiej Kuder przejął podanie łagiszan ze środka boiska do tyłu, ruszył na bramkę rywali i mając przed sobą samotnego golkipera po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Przez kilka kolejnych minut trwało oblężenie pola karnego Pogoni. Czterokrotnie pojedynki sam na sam z Krzysztofem Dudzińskim przegrywał Sebastian Krawczyk, a po jednej ,setce" przestrzelili Marcin Krawczyk i Dawid Minor. Łagiszanie wytrzymali ten napór przez niecały kwadrans. W 23 min. Marcin Krawczyk dokładnie zagrał do Sebastiana Krawczyka, który, mając przed sobą jedynie Krzysztofa Dudzińskiego, umieścił futbolówkę w bramce. Parę minut później zagranie Bartłomieja Kudera z linii końcowej boiska trafiło do nadbiegającego Dawida Nibusa, który uderzeniem lewą nogą wpisał się na listę strzelców.

Wraz z upływem czasu o snajperskich umiejętnościach przypominał sobie Sebastian Krawczyk, który w 38 min. po raz drugi umieścił piłkę w siatce. W całym meczu zdobył cztery gole i tytuł najskuteczniejszego gracza.

Pierwszą połowę spotkania solową akcją zakończył Grzegorz Kobuszewski. Grający szkoleniowiec LKS Wysoka ograł trójkę obrońców, a następnie, mając przed sobą jedynie Krzysztofa Dudzińskiego, posłał futbolówkę do bramki.

Po zmianie stron nadal inicjatywa należała do gości, którzy praktycznie nie opuszczali połowy rywali. Ładną bramkę silnym uderzeniem z 20 m zdobył Rafał Siewiarek, wykorzystując złe ustawienie Arkadiusza Nowaka, który w bramce Pogoni zastąpił Krzysztofa Dudzińskiego. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Sebastian Krawczyk i wynik spotkania zrobił się dwucyfrowy (10:0).

Zepchnięci do głębokiej defensywy gospodarze ograniczali się do rzadkich kontrataków, które traciły impet daleko od pola karnego drużyny z Wysokiej. Jedna z takich akcji niespodziewanie przyniosła Pogoni bramkę. W 70 min. na strzał z 30 m zdecydował się Michał Dudziński. Piłka minęła nieporadnie interweniującego Piotra Machurę i przy słupku wylądowała w siatce.

Riposta futbolistów LKS Wysoka była natychmiastowa. Daleki cross Grzegorza Kobuszewskiego trafił do Marcina Krawczyka. Ten spokojnie przyjął futbolówkę, po czym z zimną krwią posłał ją do siatki obok interweniującego Arkadiusza Nowaka. Chwilę później na listę strzelców ponownie wpisał się uderzeniem z 18 m Grzegorz Kobuszewski, a wynik spotkania ustalił po składnej akcji Sylwester Wiśniewski.

* Pogoń Łagisza - LKS Wysoka 1:13 (0:7). Bramki: 0:1 Kuder, 0:2 Kuder, 0:3 S. Krawczyk, 0:4 Kuder, 0:5 Nibus, 0:6 S. Krawczyk, 0:7 Kobuszewski, 0:8 S. Krawczyk, 0:9 Siwiarek, 0:10 S. Krawczyk, 1:10 M. Dudziński, 1:11 M. Krawczyk, 1:12 Kobuszewski, 1:13 Wiśniewski.
Pogoń: K. Dudziński (A. Nowak) - Piestrzonek, S. Dudziński, Pokrywa, Ziętek - Mrożyński (Adamek), Węgrzyński, M. Dudziński, Damian Rendel - Dominik Rendel, Gębski.

LKS Wysoka: Machura - Cioch (Stecowiat), T. Krawczyk (Banaś), Pękalski, Wiśniewski - Kobuszewski, Nibus (Siewiarek), M. Krawczyk, Minor - S. Krawczyk, Kuder (Zadęcki).