Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza kampania społeczna "Spotkajmy się w dialogu", skierowana do mieszkańców Sosnowca. Jej celem jest pomoc osobom w kryzysie psychicznym

OPRAC.:
Adam Tobojka
Adam Tobojka
zdjęcie poglądowe/freepik
Fundacja Wielogłosu uruchamia w Sosnowcu miejską kampanię społeczną "Spotkajmy się w dialogu". Jej celem jest wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi, a także ograniczenie ich stygmatyzacji.

Kampania społeczna Fundacji Wielogłosu ma na celu stworzenie przestrzeni dla dialogu na temat zdrowia psychicznego, kształtowanie właściwych postaw społecznych wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, ze szczególnym naciskiem na przeciwdziałanie dyskryminacji oraz promowanie niestygmatyzującego języka. Kampania opiera się na działaniach edukacyjnych z zakresu zdrowia psychicznego, kształtowanie właściwych postaw społecznych wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, ze szczególnym naciskiem na przeciwdziałanie dyskryminacji oraz promowanie niestygmatyzującego języka. Kampania opiera się na działaniach edukacyjnych z zakresu zdrowia psychicznego, które odbędą się w Sosnowcu, a także w internecie i mediach tradycyjnych. Dodatkowo, dla osób w kryzysie psychicznym organizowane będą warsztaty przeprowadzone we współpracy z psychologiem oraz psychoterapeutą z wykorzystaniem elementów Otwartego Dialogu – nowatorskiego podejścia postrzegającego człowieka jako część szerszego kontekstu społecznego, a nie wyizolowaną i osamotnioną jednostkę.

- Poprzez sojusznictwo rozumiemy kształtowanie zarówno właściwych postaw wobec osób w kryzysach psychicznych, jak i używanie niestygmatyzującego języka. Promujemy uważność, życzliwość oraz otwartość, przeciwdziałamy dyskryminacji. Kluczem jest edukacja, bo wiele z uprzedzeń wynika z niewiedzy – wyjaśnia Martyna Jarząb, założycielka Fundacji Wielogłosu, psycholożka, psychoterapeutka i propagatorka Otwartego Dialogu.

- W dzisiejszym społeczeństwie coraz częściej mówi się o zapewnianiu pomocy i wsparcia osobom z problemami psychicznymi, jednak równie ważne jest uwzględnienie sytuacji ich rodzin, które często doświadczają różnego rodzaju trudności, a niestety o tym mówi się dużo rzadziej. Fundacja Wielogłosu z Katowic rozpoczyna kampanię społeczną „Spotkajmy się w dialogu”, której osią będą działania na rzecz nie tylko osób z zaburzeniami psychicznymi, ale także ich bliskich – mówią przedstawiciele Fundacji.

Kampania Fundacji Wielogłosu „Spotkajmy się w dialogu” kierowana jest do mieszkańców Sosnowca i będzie trwać do końca 2023 roku. Kampania została sfinansowana ze środków UM Sosnowiec. Osoby, chcące wziąć udział w organizowanych przez Fundację wydarzeniach, mogą się w tym celu kontaktować z organizatorem wydarzenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto