Raków Częstochowa - Calisia Kalisz 2:1. Udana inauguracja sezonu [ZDJĘCIA]

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kłusek
Raków Częstochowa pokonał na inaugurację drugoligowych rozgrywek Calisię Kalisz 2:1. Taki początek sezonu można sobie tylko wymarzyć. Kibice Rakowa Częstochowa opuszczali stadion usatysfakcjonowani grą i wynikiem.

Raków Częstochowa zmienił kadrę, ale jakość nie ucierpiała

Po odejściu trzonu drużyny, kibice Rakowa byli pełni niepokoju o siłę drużyny która powstawała w czasie przerwy między sezonami.

Nowi zawodnicy Rakowa , do pierwszego meczu, stanowili zagadkę . Damian Bartek , Radosław Strzelecki i Dawid Retlewski rozpoczęli mecz od pierwszego gwizdka.

I nie zawiedli oczekiwań trenera Jerzego Brzęczka i kibiców. Byli bardzo aktywni i widoczni na boisku . Dobrze grał Robert Brzęczek, po akcji którego Krzysztof Napora strzelił pierwszego gola.

Po akcji Adriana Świerka było już 2-0. W drugiej połowie , lekką przewagę zaczęli zdobywać piłkarze Calisi. Zdobycie gola na 2-1 mocno żywiło graczy z Kalisza.

Ostatnie minuty meczu plus czas doliczony, spowodowały mocne bicia serc wszystkich zgromadzonych na meczu . Ewentualny remis byłby odebrany jako klęska. Na szczęście wynik 2-1 został do końca meczu na tablicy .

Brawa należą się nie tylko naszym zawodnikom, ale także kibicom, którzy gorącym i głośnym dopingiem poprowadzili czerwono – niebieskich do pierwszego zwycięstwa w sezonie!

RAKÓW CZĘSTOCHOWA – CALISIA KALISZ 2:1 (2:0)

1:0 Krzysztof Napora (15, asysta Robert Brzęczek)
2:0 Adrian Świerk (33, asysta Łukasz Góra)
2:1 Marcin Wandzel (85, bez asysty)

SĘDZIOWAŁ: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). ŻÓŁTE KARTKI: Dawid Retlewski, Eryk Krupa (Raków) – Sebastian Fechner, Piotr Wieczorek, Stayko Stoychev, Mateusz Stefaniak (Calisia).

WIDZÓW: 600.

RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA: Mateusz Kos – Bartosz Soczyński, Damian Byrtek, Łukasz Góra, Radosław Strzelecki –Krzysztof Napora, Sławomir Ogłaza, Łukasz Kowalczyk, Adrian Świerk (46. Eryk Krupa, 90. Bartłomiej Płatkowski) – Robert Brzęczek (70. Rafał Czerwiński) – Dawid Retlewski (80. Sebastian Wiśniewski).

CALISIA Kalisz : Michał Kołba – Sebastian Fechner, Piotr Józefiak, Jacek Paczkowski, Piotr Wieczorek – Mateusz Gawlik, Marcel Kotwica, Bartosz Bujalski (64. Marcin Wandzel), Maciej Kwaśniak (58. Jan Zając) – Błażej Ciesielski, Stayko Stoychev (59. Mateusz Stefaniak).