Puchary dla gimnazjalistów

(wow)

Sześć (z siedmiu zgłoszonych) gimnazjalnych drużyn stanęło na starcie turnieju piłkarskiego o Puchar Starosty Zawierciańskiego. Na boisku Sparty Szczekociny rywalizowano dwa razy 15 minut. Trofeum wywalczyli futboliści Gimnazjum 1 Zawiercie.

O miejsce w finale rywalizowano w dwóch grupach eliminacyjnych. Nie było sensacji w grupie B. Gimnazjaliści z zawierciańskiej "jedynki" najpierw rozgromili 7:0 rówieśników z Radkowa, a następnie pokonali 4:0 zespół z Moskorzewa. W grupie A faworytem była drużyna ze Szczekocin. Gospodarze w pierwszym spotkaniu pewnie wygrali 4:1 z reprezentacją Gimnazjum w Irządzach, by następnie przegrać 1:5 z rówieśnikami z Kroczyc, imponującymi skutecznymi kontratakami. Ci ostatni wcześniej pokonali 2:1 drużynę z Irządz i awansowali do finału.

Mecz decydujący o losach Pucharu Starosty nie był porywającym widowiskiem. Zawiercianie uzyskali sporą przewagę, ale gimnazjaliści z Kroczyc umiejętnie się bronili. W końcu reprezentanci "jedynki" zdołali umieścić piłkę w siatce i to oni świętowali zwycięstwo (1:0). Drużynie z Kroczyc na "otarcie łez" przypadł Puchar Burmistrza Szczekocin.

Trzecie miejsce i Puchar Komendanta Hufca ZHP Szczekociny przypadł gospodarzom. W "małym finale" gimnazjaliści ze Szczekocin pokonali 4:0 rówieśników z Moskorzewa. Ci ostatni w całym turnieju nie zdobyli gola! Mecz zespołów z Moskorzewa i Radkowa zakończył się bezbramkowym remisem.