Puchar Polski: Zagłębie Sosnowiec - Concordia Elbląg 2:0 [ZDJĘCIA]

TOS, foto LN
Sosnowieckie Zagłębie w przedwstępnej rundzie Pucharu Polski pokonało w sobotę na Stadionie Ludowym Concordię Elbląg 2:0. Podopieczni trenera Mirosława Kmiecia awansowali tym samym do kolejnej fazy rozgrywek, a właściwie faz, bo w kolejnej rundzie Zagłębie czeka wolny los. Potem rywalem sosnowiczan będzie Warta Poznań.

Sosnowiczanie obie bramki zdobyli na początku spotkania. W 12. minucie Tomasz Szatan podał piłkę do Huberta Tylca, a ten przekazał ją Łukaszowi Matusiakowi, który otworzył wynik spotkania. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Szatan. W drugiej połowie meczu ładnymi strzałami popisywali się Michał Cyganek i Łukasz Grube, ale piłka nie wpadła do bramki. Czyste konto zachował również golkiper sosnowiczan Mateusz Wieczorek i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

- W tym meczu zrobiliśmy wszystko, by awansować do kolejnej rundy. To był dla nas priorytet. Najważniejsze jest dla nas zwycięstwo. Do meczu z Wartą musimy zdecydowanie lepiej wyglądać, dlatego teraz będziemy mieli lżejszy tydzień - mówił po meczu trener sosnowiczan Mirosław Kmieć.