Puchar dla dąbrowian

Prawie pół setki drużyn zgłosiło się do turniejów siatkarskich.
Siatkarze dąbrowskiego MMKS, Piotr Sznicer i Michał Szczytowicz, zdobyli Puchar Związku Gmin Jurajskich podczas plażowych zawodów w Morsku. W finale turnieju open po zaciętym meczu pokonali oni 2:1 (21:19, 20:22, 15:12) ...

Siatkarze dąbrowskiego MMKS, Piotr Sznicer i Michał Szczytowicz, zdobyli Puchar Związku Gmin Jurajskich podczas plażowych zawodów w Morsku. W finale turnieju open po zaciętym meczu pokonali oni 2:1 (21:19, 20:22, 15:12) będzinian Mariusza i Dariusza Sygułów. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyli jaworznianie Jacek Sowa i Jarosław Szostak, którzy w ,małym finale" zwyciężyli 2:1 (18:21, 21:19, 15:13) swoich klubowych kolegów Marka Nowaka i Michała Berkowskiego.

Wśród oldboyów najlepsi na boiskach siatkarskich w Morsku okazali się Stanisław Guzak i Andrzej Setlak. W finale w dwóch setach (15:8, 15:9) uporali się oni z parą Mikoda - Brodziński. Emocji nie zabrakło również w kategorii businessmen. W finale reprezentanci myszkowskiego Barteksu zmierzyli się z zawierciańskim Wiperem, wygrywając 2:0 (15:11, 15:10).
Po dwudniowych zmaganiach siatkarzy plażowych kibice przenieśli się nad pobliski basen, gdzie rywalizowały czteroosobowe drużyny piłki wodnej. Krótkie (dwa razy 3 minuty) mecze obfitowały w bramki. Zwyciężyli Sędziowie (siatkarscy), którzy w finale pokonali 5:4 Ratowników. Ci ostatni lepiej pływali, ale mieli spore braki snajperskie. Trzecie miejsce przypadło drużynie Klimat Sosnowiec. W "małym finale" sosnowiczanie uporali się 5:3 z zespołami Paulina i Ochrona.