Przegoniły rywalki

(pas)
Agnieszka Stypka (z piłką) była najskuteczniejszą z sosnowieckich koszykarek. Rzuciła aż 21 punktów, w tym trzy razy popisała się trafieniami zza linii 6,25 m.
Koszykarki I-ligowego Filara Sosnowiec znów nie zawiodły swych sympatyków i pokonały pewnie 63:53 groźny zespół AZS-u Rzeszów. Podopieczne Marka Juszkiewicza, z 34 pkt na koncie, zajmują trzecie miejsce w tabeli i wciąż ...

Koszykarki I-ligowego Filara Sosnowiec znów nie zawiodły swych sympatyków i pokonały pewnie 63:53 groźny zespół AZS-u Rzeszów. Podopieczne Marka Juszkiewicza, z 34 pkt na koncie, zajmują trzecie miejsce w tabeli i wciąż mają szanse na awans do gier barażowych o ekstraklasę.

Pierwsza połowa spotkania było dość wyrównana, a przyjezdne wyszły nawet na prowadzenie 30:29. Tę część gry sosnowiczanki wygrały jednak 35:33.

W trzeciej kwarcie zdominowały już wydarzenia na parkiecie i od stanu po 37 zdobyły 12 oczek z rzędu, popisując się nie tylko skuteczną grą w obronie, ale przede wszystkim szybkimi atakami. Kasia Kosczielny i Agnieszka Stypka w dogodnych sytuacjach trafiły też za 3 pkt. To pozwoliło Filarowi na spokojniejszą grę, choć zawodniczki AZS-u nie odpuszczały.

W ostatnich minutach zbliżyły się jeszcze na 6 pkt, ale dwukrotnie celnymi trafieniami popisała się wówczas Agnieszka Stypka, oddając ostatni celny rzut równo z końcową syreną.

- Zespół z Rzeszowa to wymagający przeciwnik, w szeregach którego gra kilka doświadczonych zawodniczek, mających w dorobku występy w ekstraklasie. Dobry początek trzeciej kwarty pozwolił nam jednak na kontrolowanie sytuacji na boisku. Wygraliśmy zasłużenie, będąc w przekroju całego spotkania lepszą drużyną - podkreślił Marek Juszkiewicz.

Najwięcej pkt dla Filara zdobyły: Stypka 21, Kosczielny 13, Bogacka 10.