Przegląd tygodnia z 7.08.2022 w Sosnowcu. Najważniejsze wydarzenia od 31.07 do 6.08.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Sosnowca nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Sosnowca nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Sosnowca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.07 a 6.08.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Emerytury 2022. Waloryzacja. W sierpniu takie kwoty wpłyną na konta seniorów. Zobacz stawki brutto i netto [wyliczenia]”?

Przegląd tygodnia: Sosnowiec, 7.08.2022. 31.07 - 6.08.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Emerytury 2022. Waloryzacja. W sierpniu takie kwoty wpłyną na konta seniorów. Zobacz stawki brutto i netto [wyliczenia]

Waloryzacja emerytur 2022. Emeryci i renciści mogą cieszyć się z podwyżki świadczeń. W marcu nastąpiła waloryzacja emerytur w Polsce. Świadczenia zdecydowanie wzrosły, a podwyżki okazały się rekordowe. Wiemy jakie kwoty od lipca ZUS będzie przelewać seniorom. Zobaczcie przykładowe stawki netto emerytur w galerii!

📢 Który fryzjer w Sosnowcu jest najlepszy? Sprawdź LISTĘ TOP 15 salonów polecanych przez mieszkańców. Oto laureaci Orłów Fryzjerstwa

Szukacie najlepszego fryzjera w Sosnowcu? Oto TOP 15 salonów, które zostały laureatami konkursu Orłów Fryzjerstwa. Wizyta w każdym z nich zakończy się uzyskaniem świetnej, oryginalnej fryzury! W naszej galerii przedstawiamy miejsca z najwyższymi notami Orłów.

📢 Zwykły dzień w Sosnowcu... 30-40 lat temu. Zobacz te ZDJĘCIA. Kto pamięta tamto miasto? Tak wyglądał Sosnowiec w PRL i w latach 90.

HISTORIA SOSNOWCA. Zapraszamy na podróż w czasie, by spojrzeć na to jak wyglądało miasto jeszcze 30-40 lat temu. Na archiwalnych zdjęciach zobaczycie ulice i miejsca z Sosnowca w czasach PRL-u i początku lat 90. Miasto bardzo szybko się rozwija, ale z pewnością zdjęcia te rozbudzą wspomnienia. Zobaczcie w galerii.

Tygodniowa prasówka 7.08.2022: 31.07-6.08.2022 Sosnowiec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Sosnowcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Otwarcie Centrum Aktywności Rodzinnej Żerom Park w Sosnowcu. Pierwsi goście już na basenie. Zobacz galerię zdjęć!

Po prawie dwóch latach prac remontowych, do użytku powrócił obiekt sportowy przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu. Zmieniło się tam niemal wszystko: powstały nowe sauny i siłownie, przebudowano hol, szatnie i halę basenową. Nowa jest również nazwa: teraz to Centrum Aktywności Rodzinnej Żerom Park.

📢 Zderzenie dwóch osobówek w Sosnowcu na DK94. Droga w jedną stronę zablokowana. Tworzą się spore utrudnienia

W sobotę, 6 sierpnia, po południu w Sosnowcu na DK94 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Droga w jedną stronę jest całkowicie zablokowana.

📢 Rzeczy do oddania za darmo z OLX w Śląskiem. Mieszkańcy oddają kanapy, stoliki, foteliki, a nawet okna i suszarkę. Poznaj najlepsze okazje!

Mieszkańcy województwa śląskiego oddają za darmo przeróżne rzeczy na portalu OLX. Są to na przykład foteliki dziecięce, meblościanki, kanapy, ale także ubrania i sprzęty RTV oraz AGD. W naszej galerii przygotowaliśmy dla Was przegląd najciekawszych suwenirów. Oto 25 pozycji, które mogą Was zainteresować.

📢 OFF Festival w Katowicach - dzień pierwszy. W Dolinie Trzech Stawów pojawiły się tłumy ludzi. Zobaczcie zdjęcia z pierwszych koncertów

Kończy się pierwszy dzień jubileuszowej, XV edycji OFF Festivalu. Od godziny 18:00 koncerty odbywają się już na wszystkich pięciu festiwalowych scenach. Przed publicznością w Dolinie Trzech Stawów wystąpili już m.in. Erika de Casier, Jakub Skorpa, Bałtyk, Lordfon, Ćpaj Stajl i Oysterboy. Do dyspozycji festiwalowiczów jest duża strefa gastronomiczna i osiem namiotów OFF marketu, na których można zaopatrzyć się w książki, płyty winylowe i festiwalowe gadżety. Pierwszego dnia zagrają jeszcze m.in.: Bikini Kill, ROMY, Makaya McCraven i Mura Masa.

📢 Lipiec w Energy 2000. Tłumy, dobra zabawa i najlepsze "stylówki" uczestników imprez! Zobaczcie TOP ZDJĘCIA

Wspominamy lipiec w klubie Energy 2000. Przez cały miesiąc udało się sfotografować najciekawsze i najróżniejsze kreacje uczestników imprez. Jak wam się podobają? Może znaleźliście się na zdjęciach? Zobaczcie jakimi kreacjami zaskoczyli goście katowickiego klubu!

📢 Zarobki strażaków 2022: Ile zarabiają strażacy w Państwowej Straży Pożarnej? Zobacz wyliczenia!

Strażak to zawód, cieszący się największym poważaniem wśród Polaków (według RV Research). Na kolejnych miejscach podium znaleźli się ratownik medyczny i lekarz. Wielu chłopców pragnie strażakami zostać właśnie z powodu prestiżu czy chęci zostania bohaterem, ratującym życie. A ile zarabia się w tak ważnym i poważanym zawodzie? Cóż, różnie, wiele zależy od dodatków, stażu pracy czy stopnia szkodliwości warunków. Zobaczcie szczegółowe wyliczenia w naszej galerii.

📢 Najbiedniejsze miasta w woj. śląskim - RAPORT 2022. Tutaj sytuacja finansowa jest najtrudniejsza! Sprawdź ranking TOP 15

Jak co roku magazyn Pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA, przygotował ranking województw i miast, w którym przedstawione zostały wyniki zamożności samorządów. W raporcie miast na prawach powiatu znalazło się wiele miast z województwa śląskiego. Niestety większość z nich jest w dole stawki, co świadczy o tym, że są to miejsca, w których sytuacja finansowa nie jest dobra... W naszej galerii zobaczycie 15 najbiedniejszych miast województwa śląskiego. Gdzie jest najgorzej?

📢 Wzrost zakażeń koronawirusem w woj. śląskim - największy od kilku miesięcy! Nowych zakażeń pół tysiąca! RAPORT 5.08.2022

W Polsce od blisko miesiąca, z dnia na dzień rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Dziennie zakaża się ponad 4 tysiące osób - to największy wynik od 5 miesięcy! Największa liczba zachorowań jest w woj. mazowieckim, śląskie jest na drugim miejscu! W których miasta w naszym regionie zachorowało najwięcej osób? Sprawdź w galerii.

📢 Zakaz kąpieli w woj. śląskim - kolejne kąpieliska zamknięte! RAPORT dotyczący jakości wody w kąpieliskach - LISTA 5.08.2022

Dziś czekają nas prawdziwe afrykańskie upały - przygotujcie się na nawet 33. C. Setki tysięcy mieszkańców woj. śląskiego będzie szukało ochłody nad kąpieliskami - okazuje się jednak, że część z nich została właśnie zamknięta! Powód - sinice lub bakteria kałowa. Gdzie można obecnie bezpiecznie popływać, a które miejsca lepiej unikać? Sprawdź LISTĘ w galerii.

📢 Heheszki z miast woj. śląskiego! Tak internauci śmieją się z Katowic, Bytomia, Częstochowy, Gliwic, Sosnowca, Bielska-Białej, Zabrza...

Kolejne miasta pod ostrzałem! Tak internauci śmieją się z miast w woj. śląskim. Któremu dostało się najbardziej? Zobacz najnowsze MEMY i demotywatory. Jest dość cynicznie, gorzko a zarazem żartobliwie. Wiadomo, nie ma miast idealnych. Internety ZAWSZE coś wyciągną! Te memy dotyczą głównie, wydarzeń, miejsc oraz mieszkańców. W galerii znajdziesz najciekawsze z nich.

📢 Niezastąpione sprzęty z PRL-u. Niejedna kobieta chciała je mieć!

W PRL-u sprzęt AGD był towarem deficytowym, a do tego drogim. Nie można było po prostu wejść do sklepu i go kupić, tym bardziej zamówić online. Gdy rozniosła się wieść o nadchodzącej dostawie, ludzie ustawiali się kolejkach po zakupy. Czasem trzeba było w niej stać kilka dni i nocy. Przypominamy kultowe sprzęty AGD, o której walczyli Polacy.

📢 Kolejne budynki w Sosnowcu przejdą termomodernizację. MZZL podpisał umowę z kolejnymi wykonawcami. Prace ruszą w najbliższym czasie

Dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Miejski Zakład Zasobów Lokalowych przeprowadzi w najbliższym czasie prace remontowe w kilkunastu budynkach, należących do zasobów lokalowych miasta. Poza zmianą wyglądu, obiekty otrzymają także nowe, ekologiczne źródła ciepła.

📢 Pijany kierowca nie zauważył, że w jego aucie nie ma przedniej opony. Badanie alkomatem wykazało, że miał aż 4 promile

Do niezwykłego wydarzenia doszło wczoraj na trasie DK94. Policjanci z sosnowieckiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który nie zauważył że w jego pojeździe… nie ma opony. W trakcie okazało się, że kierowca ma w wydychanym powietrzu 4 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia.

📢 Sosnowiecki MZZL podpisał umowę z wykonawcami, którzy przeprowadzą termomodernizację kolejnych budynków. Prace ruszą w najbliższym czasie

Dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Miejski Zakład Zasobów Lokalowych przeprowadzi w najbliższym czasie prace remontowe w kilkunastu budynkach, należących do zasobów lokalowych miasta. Poza zmianą wyglądu, obiekty otrzymają także nowe, ekologiczne źródła ciepła.

📢 Bohaterskie zachowanie policjanta z Sosnowca. Pomógł nieprzytomnemu chłopcu, będącego najprawdopodobniej pod wpływem substancji odurzających

Policjantem jest się nawet poza godzinami służby, co udowodnił sosnowiecki policjant z zespołu wywiadowców. W czasie wolnym od pracy udzielił on pomocy nieprzytomnemu chłopcu: wezwał pomoc i zabezpieczył go do czasu przyjazdu pogotowia.

📢 List intencyjny między ZM Silesia i gminą Sosnowiec podpisany. Obie strony ułatwią start zawodowy wychowankom miejskiego domu dziecka

Mija pierwszy rok akcji prowadzonej przez Zakłady Mięsne Silesia SA na rzecz aktywizacji zawodowej wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych. To jednak dopiero początek – ZM Silesia podpisały list intencyjny z Gminą Sosnowiec, który przyniesie kolejne pozytywne efekty.

📢 Miejsce w Zagłębiu, gdzie nie chcesz się znaleźć! Tak wygląda życie za wysokim murem. Oto Areszt Śledczy w Sosnowcu - ZDJĘCIA

Jest w Zagłębiu miejsce, gdzie zdecydowanie nikt nie chciałby się znaleźć! Do takiego miejsca nikt nie chciałby trafić... Osadzeni żyją tu na co dzień - w celach z kratami w oknach, w budynku z solidnym murem z cegieł i drutem kolczastym wokół, uniemożliwiającym im ucieczkę. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii i przekonajcie się, jak wygląda Areszt Śledczy w Sosnowcu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

i Politycznie: posłowie Kurzawa i Sobolewski o reparacjach od Niemiec

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie