Przegląd tygodnia w Sosnowcu, najważniejsze wydarzenia od 15.03 do 21.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Sosnowca nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Sosnowca nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Sosnowca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.03 a 21.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Śląskiem: Kolejne 7 osób zakażonych. Razem już 56 w woj. śląskim. Jak się zakazili? Skąd pochodzą? [CODZIENNE AKTUALIZACJE]”?

Przegląd tygodnia Sosnowiec od 15.03 do 21.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Śląskiem: Kolejne 7 osób zakażonych. Razem już 56 w woj. śląskim. Jak się zakazili? Skąd pochodzą? [CODZIENNE AKTUALIZACJE]

Stan na sobotę (21.03.2020) po południu: Razem już 56 przypadków osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zostało potwierdzonych w województwie śląskim. Zarażeni przebywają m.in. w szpitalach w Tychach, Chorzowie, Zawierciu, Cieszynie, Częstochowie i Raciborzu. Na szczęście, większość z nich jest w stanie dobrym. Część z nich być może już za kilka dni zostaną nawet wypisani. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Wstrzymanie 500 plus na czas koronawirusa? Powstała petycja. Popierasz taki pomysł? Zagłosuj w sondzie!

W internecie popularność zdobywa petycja odnośnie wstrzymania wypłat świadczenia 500 plus oraz świadczeń rodzicielskich. Pieniądze, które w ten sposób byłyby zaoszczędzone, miałyby zostać przeznaczone na walkę z koronawirusem. Popieracie taki pomysł? Zagłosujcie w naszej sondzie poniżej.

📢 Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? To bardzo proste. WHO podaje przepis

Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? Okazuje się, że to bardzo proste. Epidemia koronawirusa nie ustaje. W piątek wieczorem, 20.03.2020, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii, a już dziś (stan na 21.03.2020) w województwie śląskim mówimy o 49 potwierdzonych przypadkach osób zakażonych koronawirusem. Do minimum ograniczane są kontakty międzyludzkie, kto może pracuje z domu, zaś wszystkie imprezy masowe są odwoływane jedna po drugiej. Istnieje jednak możliwość, by aktywnie chronić się przed wirusem SARS-Cov-2. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała przepis na to, jak w domowym zaciszu zrobić płyn dezynfekujący.

Tygodniowa prasówka 15.03-21.03.2020 Sosnowiec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Sosnowcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W Polsce zostaje wprowadzony stan epidemii! Lekcje odwołane do Wielkanocy, 30 tysięcy złotych kary za złamanie kwarantanny

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się wieczorem w piątek, 20 marca 2020, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie w Polsce stanu epidemii. - To trudna decyzja, ale taka, która ratuje życie - mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Minister Szumowski zapowiedział, że możemy mieć do czynienia z nawet 10 tysiącami zakażonych osób. Za wprowadzenie stanu epidemii w Polsce odpowiedzialny jest Minister Zdrowia i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

📢 Teatr Zagłębia w Sosnowcu przyłącza się do akcji szycia maseczek. My także możemy im pomóc

Z każdym dniem pandemia koronawirusa się nasila, a szpitale oraz inne potrzebne instytucje mają coraz mniej środków ochrony osobistej. Akcja szycia maseczek ochronnych została również wsparta przez pracowników Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Pracownice garderobiane oraz krawcowe zamiast kostiumów na spektakle, będą szyły maseczki dla potrzebujących.

📢 Kradł biżuterię w Sosnowcu. Policja go złapała

Młody mężczyzna okradł sklep jubilerski w centrum miasta. Okazało się, że włamał się także do sklepu kosmetycznego na Zagórzu. Złodziej jest już w rękach policji. Grozi mu do 10 lat więzienia.

📢 Harcerze z Sosnowca oraz MOPS wspomogą osoby starsze i na kwarantannie. Na nich zawsze można liczyć. Zobaczcie zdjęcia

ZHP w Sosnowcu oraz MOPS nawiązali współpracę. Harcerze, pracownicy MOPS oraz wolontariusze wspomogą potrzebujących mieszkańców Sosnowca m.in. robiąc im zakupy. Sprawdźcie, jak zgłosić się po pomoc.

📢 Sosnowiec: Znasz swojego dzielnicowego? Zobacz, kto pełni służbę tam, gdzie mieszkasz. Ten policjant ci pomoże [ZDJĘCIA]

Znasz swojego dzielnicowego? Przygotowaliśmy galerię zdjęć dzielnicowych z Sosnowca. Dzielnicowy to policjant, który bardzo dobrze zna swój teren i wspomaga mieszkańców. To do niego możemy zwrócić się, gdy potrzebujemy dzielnicowych. Sprawdźcie, kto może wam pomóc. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Transmisja z mszy spodobała się wiernym. Kazania będą na Youtube. Gdzie oglądać msze z domu?

W ubiegłą niedzielę, 15 marca, TVP Polonia transmitowała na żywo mszę z kościoła św. Joachima w Sosnowcu. Audycja zbiegła się z trudnym czasem panującym w kraju - to był pierwszy weekend, podczas którego pandemia koronawirusa w Polsce znacznie się rozwinęła, więc zalecano, by wierni nie brali udział w mszach świętych, a oglądali je w telewizji lub słuchali w radiu. Mszę świętą nadawaną z Sosnowca prowadził ks. proboszcz Andrzej Cieślik, którego kazanie poruszyło wiele serc i bardzo spodobało się wiernym z całej Polski. Czy parafia ma w planach emisję kolejnych mszy świętych z parafii? Gdzie oglądać mszę online oraz w telewizji?

📢 Koronawirus. Sieci handlowe wprowadzają zmiany, by chronić pracowników i klientów

Dla bezpieczeństwa klientów i pracowników sieci handlowe wprowadzają zmiany związane z zagrożeniem koronawirusem. Co zmieniło się w poszczególnych sklepach? Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 MZUK zamknął parkingi w Sosnowcu. Cztery popularne miejsca z zakazem wjazdu dla samochodów. Gdzie już nie zaparkujemy?

Sosnowiec zamyka parkingi. To kolejne działania przeciwko koronawirusowi. MZUK zamknął parkingi w nocy z 19 na 20 marca. Zakaz parkowania w popularnych miejscach w Sosnowcu prawdopodobnie sprawi, że mieszkańcy mniej chętniej będą udawać się w te miejsca. Które parkingi przy popularnych miejscach zamknięto w Sosnowcu?

📢 Auta na licytacjach komorniczych - oferty z marca 2020. Samochody do kupienia w bardzo dobrej cenie

Samochody na licytacjach komorniczych. Nie da się ukryć, że auta są bardzo popularnym przedmiotem licytacji komorniczych. Praktycznie każdego dnia odbywają się licytacje komornicze w naszym województwie. W powyższej galerii możecie zobaczyć najciekawsze oferty samochodów, które zostały wystawione przez komorników sądowych w marcu 2020.

📢 Sosnowiec szyje maseczki. Trafią do pracowników pomocy społecznej. Jak mogą pomóc mieszkańcy Sosnowca?

Sosnowiczanie szyją maseczki. W ten sposób pracownicy pomocy społecznej będą bardziej bezpieczni udzielając potrzebnej pomocy innym sosnowiczanom. W akcję włączyli się pracownicy Żłobka Miejskiego i Klubów Dziecięcych oraz seniorzy. Wy też możecie pomóc.

📢 Rodzina z Sosnowca na kwarantannie wybrała się na zakupy. Co im grozi za złamanie zakazu wychodzenia z domu?

Skrajnie nieodpowiedzialnie zachowała się rodzina z Sosnowca, która była objęta kwarantanną. Policja przyszła ich skontrolować, lecz nikogo nie zastała w mieszkaniu. Okazało się, że trzy osoby wybrały się na zakupy. Co im teraz grozi?

📢 Kobieta przymusowo izolowana w Sosnowcu! Przyleciała z zagranicy i nie chciała poddać się kwarantannie

Koronawirus. Policja z Sosnowca musiała interweniować w sprawie chorej kobiety. Mieszkanka Sosnowca wykazywała objawy zarażeniem koronawirusem, a nie chciała słuchać zaleceń sanepidu. Przymusowo została przetransportowana do szpitala zakaźnego.

📢 Szpital Miejski w Sosnowcu apeluje o pomoc. Potrzebne są środki higieny osobistej. Jak możemy pomóc?

W szpitalach powoli kończą środki ochrony osobistej, a są one niezbędne, by przyjmować pacjentów w czasach pandemii koronawirusa. Szpital Miejski w Sosnowcu zaapelował do mieszkańców o pomoc. Potrzebne są m.in. rękawiczki, mydła czy termometry.

📢 Koronawirus. Lista przychodni w woj. śląskim, gdzie można uzyskać teleporadę bez wychodzenia z domu

Koronawirus utrudnia wizyty lekarskie w woj. śląskim. Bez wychodzenia z domu, możemy skonsultować się z lekarzem rodzinnym i specjalistami. Taką możliwość oferują placówki podstawowej opieki zdrowotnej w całej Polsce. Sprawdź przychodnie w woj. śląskim, które oferują teleporady w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 - kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź listę.

📢 Sosnowiec: Kryta pływalni przy ul. Żeromskiego przejdzie przemianę. Umowa już podpisana. Co się zmieni?

Pływalnia przy ul. Żeromskiego zmieni się nie do poznania. Już wkrótce ruszy przebudowa obiektu. To dobra wiadomość dla tych, którzy uwielbiają aktywny tryb życia. W budynku nie tylko powiększy się basen, ale powstaną też m.in. siłownia i sauny. Będzie to obiekt na miarę XXI wieku.

📢 Koronawirus może wpłynąć na opóźnienia inwestycji. Na DK 94 też. Firmy wprowadzają środki bezpieczeństwa

Duże budowy trwają. Zwłaszcza inwestycje drogowe. Czy zaraźliwy wirus zatrzyma też np. budowę autostrad i innych dróg? W Śląskiem trwa kilka bardzo dużych inwestycji np. przebudowa DK 94, czy budowa S1. Firmy budowlane i inwestorzy już zauważają symptomy rychłego spowolnienia inwestycji.

📢 Tak pracownicy pierwszej linii chronią się przed koronawirusem. Jak wyglądają sklepy, punkty usługowe i środki transportu [22.03.2020 r.]

Koronawirus w Polsce odbił się na każdej sferze naszego życia. Niektórzy pracownicy walczą w pierwszej linii z pandemią. Sprawdziliśmy, jakie środki ochrony przed koronawirusem wprowadzili pracodawcy i jak zabezpieczają się sami pracownicy.

Problemy kadrowe gastronomii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie