Przegląd prasy z marca 2020 w Sosnowcu, najważniejsze informacje miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Sosnowiec zmienił się  w marcu 2020 ?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Sosnowiec zmienił się w marcu 2020 ? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Sosnowca najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu”?

Przegląd marca 2020 w Sosnowcu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu

Spędzali w zamknięciu niejednokrotnie długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "dzieła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Te panie są podejrzane o oszustwa! Szuka ich policja w woj. śląskim. Rozpoznajesz?

Kobiety z naszej galerii poszukiwane są w związku z artykułem 286, paragraf 1 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że "kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". Tych kobiet szuka policja, ich wizerunki oraz rysopisy są opublikowane na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Czasami są poszukiwane od lat. Widziałeś którąś z nich? Skontaktuj się z najbliższym posterunkiem lub zadzwoń na bezpłatny numer: 997 (tel. stacjonarny) lub 112. Dane zostały zebrane na niedzielę 29 marca 2020.Kliknij w "zobacz galerię" i zobacz te Panie. Rozpoznajesz którąś?

📢 Bloki z PRL - dziwne, nietypowe, największe... One robią wrażenie! Sprawdź, gdzie można je znaleźć

Blokowiska z PRL. Zerknijcie na zdjęcia w galerii... ale spójrzcie na te bloki życzliwie. Oto osiedla, które są ładne, choć urodą nieoczywistą, przemyślanie planowane, z dużą ilością zieleni i przestrzenią między domami, nietypowe, ciekawe, czasem na skalę kraju czy Europy. Wiecie, gdzie można je znaleźć? Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

Prasówka marzec Sosnowiec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Sosnowca. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Policja z Sosnowca sprawdza, czy mieszkańcy nie łamią zakazów wychodzenia z domu

Weekendowa kontrola ulic i popularnych miejsc w Sosnowcu wykazała, że nie wszyscy mieszkańcy miasta stosują się do obowiązujących zakazów. Policjanci wlepiali mandaty i rozdawali pouczenia.

📢 Okradł sklep w Sosnowcu, a uciekając krzyczał, że ma koronawirusa. Aby go zatrzymać, policjanci zmarnowali dwa kombinezony

Mężczyzna okradł sklep w Sosnowcu, a próbując uciec krzyczał, że ma koronawirusa i demonstracyjnie kaszlał. Na miejscu interweniowała policja, która 51-latka i towarzyszącą mu kobietę zabrała na izbę wytrzeźwień. Okazało się, że nie ma on wirusa, a podczas zatrzymania policjanci zmarnowali dwa pełne stroje ochronne.

📢 Rasistowski atak w Sosnowcu. Poszkodowana jest Chinka, pracująca na Uniwersytecie Śląskim - zaatakował ją za... koronawirusa

Policja zatrzymała sprawcę rasistowskiego ataku na Chinkę, który miał miejsce w Sosnowcu. 27-latek zwyzywał kobietę w związku z pandemią koronawirusa. - Nie czuję się tu bezpiecznie jako kobieta chińskiego pochodzenia - mówiła ofiara. Okazało się, że mężczyzna był wcześniej karany. Odpowie również za złamanie zakazu gromadzenia się.

📢 Kierowca w PKM Sosnowiec: "Pasażerowie sami się liczą i starają się być odpowiedzialni. Jeżdżą ci, którzy naprawdę muszą"

W czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 nie wszyscy pracują zdalnie. Są zawody, których w domu wykonywać nie można. Jedną z grupa zawodowych, które pracują normalnie są kierowcy autobusów komunikacji miejskiej. Choć stwierdzenie "normalnie" jest nieco na wyrost, bo w związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących zakazu wychodzenia z domu muszą zwracać uwagę, ilu pasażerów wiozą i dbać o zachowanie między nimi dystansu. O tym, jak wygląda praca kierowcy autobusu miejskiego, opowiedział nam Paweł Kabat, kierowca PKM Sosnowiec.

📢 Arkadiusz Chęciński: Wybory w maju!? To działanie na szkodę państwa i obywateli

Coraz więcej samorządowców nie wyobraża sobie organizacji i przeprowadzenia majowych wyborów prezydenckich w obecnej sytuacji, kiedy w kraju panuje pandemia koronawirusa, rośnie liczba zakażonych, a także zgonów. Zaczynają pojawiać się deklaracje ustąpienia ze stanowisk, jeśli wybory prezydenckie zostaną przeprowadzone “na siłę”. Jak zachowają się w takiej sytuacji prezydenci Sosnowca i Dąbrowy Górniczej?

📢 Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Gdzie udać się po pomoc? Oto czynne gabinety dentystyczne LISTA NFZ

Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia społecznej kwarantanny, w końcu śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia porozumiał się z dentystami z woj. śląskiego i opublikował listę czynnych w czasach epidemii gabinetów i przychodni stomatologicznych. Sprawdź, które gabinety (a jest ich ponad 120!) są czynne w woj. śląskim, i w jakim zakresie. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej pusto. Mieszkańcy Zagłębia zostali w domach. Zobaczcie zdjęcia

Słoneczna i ciepła aura zachęca w sobotę 28 marca 2020 roku do wyjścia z domu. Można było być niemal pewnym, że nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej, pomimo obostrzeń sanitarnych, będę tłumy. A tymczasem nic z tego. Dąbrowianie zachowują się odpowiedzialnie, a nad jeziorem pojawiło się w sumie w południe kilkanaście osób. W normalnych warunkach na plaży pewnie pojawiłyby się już koce, a piknikom nie byłoby końca.

📢 Pielęgniarki z Sosnowca i lekarze z Bielska-Białej zakażeni koronawirusem. W woj. śląskim zakażonych już jest ponad 150. ludzi

Dwie pielęgniarki ze Szpitala Miejskiego w Sosnowcu mają koronawirusa. Obie przebywają na zwolnieniu lekarskim. Zakażonych jest też trzech lekarzy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

📢 Koronawirus w woj. śląskim - już 272 zakażonych. Skąd pochodzą? Jak się zakazili?

Koronawirus w woj. śląskim. Potwierdzono 272 przypadków zakażenia w naszym regionie. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Ulice Sosnowca opustoszały? W wielu miejscach pusto, ale w śródmieściu całkiem spory ruch

Pogoda nas rozpieszcza. Wiosenne słońce sprawia, że chce się wyjść na spacer, choć obostrzenia związane z epidemią zabraniają wychodzenia z domu bez konkretnej potrzeby. Sosnowiec, jak wiele polskich miast opustoszał, ale w samym śródmieściu widać wciąż całkiem spory ruch.

📢 Budowa stadionu w Sosnowcu pruje do przodu. Tak powstaje Zagłębiowski Park Sportowy. Zobaczcie zdjęcia

Trwają prace na budowie nowego stadionu w Sosnowcu, a którym swoje mecze będą rozgrywać piłkarze Zagłębia. - Na razie nie ma żadnych zakłóceń, terminy nie są zagrożone - informuje Karina Skowronek, prezes spółki Zagłębiowski Park Sportowy.

📢 Koronawirus powodem rasistowskiego ataku w Sosnowcu. Chinka została otoczona i zwyzywana

Koronawirus był powodem rasistowskiego ataku na Chinkę w Sosnowcu.Trzech mężczyzn otoczyło i zwyzywało kobietę, pracownicę Uniwersytetu Śląskiego. - Chcieli mnie wystraszyć, żebym bała się tu mieszkać. Żebym bała się wyjść z domu - opowiada kobieta, która podkreśla, że nie czuje się tutaj bezpiecznie. Sprawą zajęła się policja.

📢 Sosnowiec: Poturbował ochroniarza żeby ukraść... kiszoną kapustę i chleb

Sosnowieccy policjanci namierzyli i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do jakiej doszło w jednym z dyskontów spożywczych w dzielnicy Środula. Sprawca, by utrzymać się w posiadaniu skradzionych towarów, szarpał się z ochroniarzem. A wszystko to by by zachować swój łup - kiszoną kapustę i chleb.

📢 W sosnowieckim Centrum Pediatrii pracuje jeden chirurg - emeryt. Na oddziale przebywa jeszcze jeden mały pacjent

Dyrekcja Centrum Pediatrii im Jana Pawła II w Sosnowcu czeka na wyniki testu swoich 50 pracowników, po tym jak u jednej z lekarek z chirurgii wykryto koronawirusa. Oddział chirurgiczny i poradnia chirurgiczna nie działają. Pracuje tylko jeden lekarz - emerytowany ordynator oddziału, a do zdrowia dochodzi jeden mały pacjent.

📢 Zakaz wychodzenia z domów! Co można, a czego nie? Sprawdź

Rząd wprowadził na terenie całej Polski zaostrzony zakaz wychodzenia z domów. Co to oznacza? Teraz na zewnątrz można wyjść jedynie w sprawach niezbędnych dla życia codziennego. Nowe przepisy obowiązują od środy, 25 marca do 11 kwietnia.

📢 Pracownicy Centrum Pediatrii w Sosnowcu w kwarantannie! Lekarka ma koronawirusa

To dramat dla małych pacjentów z Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Lekarka-chirurg chodziła do pracy nie wiedząc, że ma koronawirusa. Teraz na kwarantannie jest aż 50 pracowników szpitala, który ograniczył przyjęcia do przypadków ratujących życie. Poradnie chirurgiczna i pediatryczna nie przyjmują. Nie wiadomo, czy cały szpital nie zostanie objęty kwarantanną.

📢 Sosnowiec: Znasz swojego dzielnicowego? Sprawdź, kto pełni służbę tam, gdzie mieszkasz. Ten policjant ci pomoże [ZDJĘCIA]

Sosnowiec. Dzielnicowy to policjant, który bardzo dobrze zna swój teren i wspomaga mieszkańców. To do niego możemy zwrócić się, gdy potrzebujemy dzielnicowych. Sprawdźcie, kto może wam pomóc w Waszej dzielnicy. Zobaczcie zdjęcia.

Śmiercionośny wybuch w Bejrucie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3