Przegląd kwietnia 2020 w Sosnowcu, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Sosnowiec zmienił się  w kwietniu 2020 ?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Sosnowiec zmienił się w kwietniu 2020 ? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w kwietniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Sosnowca najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Auto już od 1,5 tys zł! Kup samochód od komornika. Zobacz oferty licytacji MAJ 2020”?

Przegląd kwietnia 2020 w Sosnowcu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z kwietnia 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Auto już od 1,5 tys zł! Kup samochód od komornika. Zobacz oferty licytacji MAJ 2020

Licytacje komornicze aut - MAJ 2020. Nie od dziś wiadomo, że samochody są bardzo popularnym przedmiotem licytacji komorniczych. W powyższej galerii możecie zobaczyć najciekawsze oferty samochodów, które zostały wystawione przez komorników sądowych w maju 2020 w woj. śląskim. Sprawdźcie licytacje komornicze w maju 2020.

📢 Robisz te rzeczy w bloku? Tego nie wolno ci we własnym mieszkaniu! Wiedz, że możesz łamać prawo - również w czasie pandemii!

Jeżeli dysponujemy własnym, i to jeszcze własnościowym mieszkaniem, zatem teoretycznie moglibyśmy robić... co nam w duszy gra! Szczególnie w obecnej sytuacji - gdy w czasie pandemii w naszych czterech ścianach spędzamy większą część dnia. Nic bardziej mylnego! Istnieje szereg czynności, których zabronić może nie tylko wspólnota mieszkaniowa, ale także Polskie prawo. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź, o których czynnościach mowa.

📢 Burze w woj. śląskim. Zalane drogi, piwnice... Ponad 100 interwencji straży! ZDJĘCIA

Burze w woj. śląskim. W środę 29 kwietnia nad naszym regionem przeszły ulewy. Najbardziej ucierpiały miasta Zagłębia (m.in. Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec). Mocno padało także w Żywcu. Straż odnotowała 110 interwencji.

Prasówka kwiecień Sosnowiec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w kwietniu uwagę czytelniczek i czytelników z Sosnowca. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Niszczył samochody w Sosnowcu. Policja zatrzymała go na gorącym uczynku

Agresywny mężczyzna niszczył samochody w dzielnicy Niwka w Sosnowcu. Na szczęście zgłoszenie o wandalu policjanci otrzymali na tyle szybko, że udało się go złapać na chwilę po dokonaniu zniszczeń. Teraz wandal może trafić do więzienia.

📢 Te produkty wycofano ze sklepów. Mogą Ci zaszkodzić! Sprawdźcie, czy masz je w domu

Uważaj! Sprawdź, czy masz te produkty w domu! Mogą być szkodliwe dla zdrowia. Główny Inspektor Sanitarny w ciągu ostatnich miesięcy wycofał szereg produktów, które trafiły na sklepowe półki, ponieważ nie spełniały one ustalonych norm. To nie tylko żywność, ale i suplementy, czy produkty codziennego użytku. Zobacz ostrzeżenia GIS - które produkty mogą być szkodliwe? Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Żłobki i przedszkola w Sosnowcu nie będą czynne od 6 maja. To decyzja prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego

Wiadomość, że żłobki i przedszkola w Polsce mają zostać otwarte już od 6 maja spłynęła na samorządy jak grom z jasnego nieba. Nie wszystkie miasta i powiaty są gotowe na taki obrót sprawy. Chodzi przecież o zapewnienie bezpieczeństwa dla najmłodszych mieszkańców. Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, poinformował, że 6 maja w mieście nie zostaną otwarte żłobki i przedszkola.

📢 Sytuacja w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim wraca do normy. Większość oddziałów jest otwartych. Sosnowiec uruchamia drugi wymazobus

Sytuacja w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu była zła. Kilka tygodni temu, co trochę informowano nas o wykryciu kolejnych zakażeń u pacjentów i personelu. Część oddziałów została wyłączona z działania. Obecnie sprawa wygląda już naprawdę dobrze, a w szpitalu nie przebywa nikt na kwarantannie. Mamy też świetną wiadomość - w Sosnowcu zacznie działać drugi wymazobus,

📢 Sosnowiec planuje stopniowy powrót do normalności. Jakie działania zostaną podjęte w najbliższych dniach?

Sosnowiec nie stoi w miejscu w czasie pandemii koronawirusa. W mieście cały czas prowadzone są różne inwestycje oraz rozpoczynane nowe. Prezydent i urzędnicy podjęli też decyzję o stopniowym powrocie do normalności. Zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące Urzędu Miejskiego, żłobków, rowerów miejskich czy otwarcia parkingów.

📢 Chcesz przygotować się na atak koronawirusa? Sprawdź 12. rad śląskiego lekarza

Chcesz przygotować się na atak koronawirusa? Dr nauk medycznych Maciej Jędrzejko - lekarz z Sosnowca, mieszkający obecnie w Tychach przygotował COVID-owy dodekalog, czyli 12 zasad, które pomogą ujarzmić tę groźną chorobę. Mówi o ciekawych sprawach, m.in. masturbacji. By przeczytać wszystkie porady, należy kliknąć w przycisk "Zobacz galerię". To zestawienie TOP 12 rad lekarza z województwa śląskiego może okazać się niezwykle przydatne.

📢 Będzie nowa linia tramwajowa w Sosnowcu. Za trzy lata dojedziemy nią do Zagórza

We wtorek (28 kwietnia) w sosnowieckim Urzędzie Miejskim podpisano umowę na budowę nowej linii tramwajowej w Sosnowcu Zagórzu. Za niespełna trzy lata po nowym torze mają kursować tramwaje. To przełomowa chwila dla tej, zapowiadanej od trzydziestu lat inwestycji.

📢 Kiedy skończy się epidemia koronawirusa w Polsce? Poznaj nową datę szczytu zakażeń

Kiedy skończy się epidemia koronawirusa? Gdyby wprowadzone w kraju obostrzenia były niewystarczające lub ludzie ich by nie przestrzegali, moglibyśmy mieć obecnie około 60 tysięcy wykrytych przypadków - wynika z najnowszej analizy ekspertów z firmy ExMetrix, którzy stworzyli specjalny model prognostyczny dla epidemii SARS-CoV-2. Z racji, że rząd ostatnio złagodził niektóre restrykcje, pułap zachorowań w modelu podniósł się o około 1 200. Kolejne dane spływające z krajów, gdzie liczba dziennych zachorowań już spada, pozwoliły ustalić ekspertom również, że epidemia o 1.5-2 razy wolniej będzie wyhamowywała niż wcześniej rosła.

📢 Sosnowiec: Park Kuronia odwiedzają po południu tłumy. Zamknięty parking nie jest dla nich ograniczeniem

Park Kuronia jest jednym z ładniejszych miejsc w Sosnowcu. Pogoda dopisała, więc nasz fotoreporter Nic dziwnego, bo przyroda w parku zachwyca. Odwiedzających park nie powstrzymały nawet zablokowane parkingi. W słoneczne popołudnia możemy spotkać tutaj tłumy.

📢 Koronawirus rujnuje budżety miast. Ile na pandemii tracą poszczególne miasta woj. śląskiego? Sprawdź!

W samorządach trwa wielkie szacowanie strat i zaciskanie pasa. Jako pierwsze pod nóż gminy wzięły wydatki na kulturę i imprezy masowe. Zaoszczędzone pieniądze wydają jednak na szpitale i profilaktykę przeciwdziałania Covid-19. Sprawdź ile pieniądze w wyniku epidemii straciły Bielsko-Biała, Częstochowa, Gliwice, Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Sosnowiec i Katowice. Kliknij w "zobacz galerię" - w opisach zdjęć są informacje o poszczególnych miastach.

📢 Gdy skończy się pandemia koronawirusa, TE zawody będą poszukiwane! Sprawdź, kogo będą potrzebować pracodawcy

Pandemia koronawirusa już zmieniła rynek pracy. Kryzys mocno dał się we znaki specjalistom świadczącym profesjonalne usługi, a "docenia" teraz kasjerów i pracowników fizycznych. I wszystko wskazuje, że stan sprzed epidemii prędko nie wróci. Wielu pracodawców nie przetrwa, wzrośnie bezrobocie, część pracowników będzie musiała się przekwalifikować. Z drugiej strony niektóre profesje nabiorą nowego wymiaru i szacunku. Kogo będą potrzebować pracodawcy, kiedy epidemia już się skończy? Oto Top12 zawodów, na które powinno utrzymać się zapotrzebowanie także po pandemii - kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź je.

📢 Policja spisuje przez koronawirusa. Memy o mandatach to hit internetu. Sprawdź, co internauci tworzą podczas kwarantanny

Mandaty w dobie koronawirusa stały się obiektem wielu żartów - policja ścigająca za każde możliwe odstępstwo od obostrzeń wprowadzonych przez wzgląd na epidemię wywołała lawinę komentarzy i memów. Radosna twórczość internautów jak zwykle poprawia humor. Czy zachowanie policji jest poprawne? Czy faktycznie trzeba ścigać Polaków za każde odstępstwo? Wielu internautów uważa, że policja stanowczo przesadza. Swoją frustrację i cięte poczucie humoru wyrażają w memach.

📢 Przebudowa DK 94 w Sosnowcu: Na placu budowy widać ogromny wykop. Rozpoczęło się obniżanie poziomu drogi

Sosnowiec: Prace na DK 94 nie zwalniają. Wykonawca rozpoczął już obniżanie poziomu drogi, a w połowie maja zamierza wprowadzić nową organizację ruchu. Kierowcy pojadą wtedy przez plac budowy nowymi łącznicami.

📢 Dzikie wysypiska na terenie Sosnowca. MZUK zebrał już prawie 700 ton odpadów. Zdjęcia przerażają

W Sosnowcu znajduje się wiele dzikich wysypisk śmieci. Gdy znikają jedne, szybko tworzą się już kolejne. MZUK w Sosnowcu poinformował, że w 2020 roku wywiózł już 500 ton odpadów. Te dane są przerażające. Ponadto od dwóch tygodni trwa wywóz śmieci z terenów przy ulicy Mikołajczyka. Udało się wywieźć już aż 170 ton śmieci, a kolejne dziesiątki ton nadal zalegają w tym miejscu. Straż miejska również intensywnie działa w sprawie zanieczyszczania terenów Sosnowca.

📢 Sosnowiec w latach 90-ych. Pamiętacie takie miasto? Zobaczcie archiwalne zdjęcia

Tak wyglądał Sosnowiec w latach 90-tych. Pamiętacie jeszcze? Zapraszamy na sentymentalną podróż po Sosnowcu. Sprawdźcie, czy rozpoznajecie miasto na zdjęciach sprzed lat. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Oto zaginieni w woj. śląskim. Rozpoznajecie ich? Można pomóc!

Oto zaginieni w woj. śląskim. W bazie Fundacji ITAKA znajduje się wiele plakatów poszukiwanych osób. Sprawdź, czy kogoś rozpoznajesz. Można pomóc! Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ". Dane z kwietnia 2020 roku.

📢 Tak wyglądały niedzielne msze św. w Katowicach, Sosnowcu i Rybniku. Limit miejsc i maseczki z powodu koronawirusa

Msze św. w katedrach katowickiej i sosnowieckiej, jak również w innych kościołach odbyły się w niedzielę, 26 kwietnia 2020, wedle nowych zarządzeń. Z limitem miejsc dopasowanych do wielkości kościoła. Każdy uczestnik mszy ma mieć dla siebie 15 m kw. Tym samym w katedrze katowickiej może być na mszy 150 wiernych, w katedrze sosnowieckiej - 96, w bazylice rybnickiej - 100. Zobacz zdjęcia.

Koronawirus: sprawdź czy Twój powiat jest "czerwony".

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3