Prezentacja Zagłębia Sosnowiec. Piknik z Zagłębiem po wygranym sparingu ZDJĘCIA

Tomasz Kuczyński
Zagłębie Sosnowiec zaprezentowało się kibicom.
Zagłębie Sosnowiec zaprezentowało się kibicom. Lucyna Nenow
Zagłębie Sosnowiec w ostatnim sparingu przed startem Fortuna 1. Ligi wygrało z trzecioligową Lechią Tomaszów Mazowiecki 6:1, a następnie piłkarze spadkowicza z Ekstraklasy zaprezentowali się kibicom. Przy Stadionie Ludowym zorganizowano Piknik z Zagłębiem. Zobacz ZDJĘCIA z prezentacji Zagłębia Sosnowiec.

Zagłębie Sosnowiec zaprezentowało się kibicom

Zagłebie Sosnowiec udanie zaprezentował się w sparingu. W meczu z Lechią Tomaszów Maz. w 43. minucie Fabian Piasecki nie strzelił rzutu karnego. Jego strzał obronił Adrian Czaplak, ale przy dobitce był już bezradny. Pierwszy raz po kontuzji zagrał Bartłomiej Babiarz.

Następny punktem sobotniego programu był Piknik z Zagłębiem, podczas którego zaprezentowano drużynę na pierwszoligowy sezon oraz nowe stroje meczowe.

16. Krystian Stępniowski (Cracovia).

W przerwie letniej w Zagłębiu doszło do kadrowej rewolucji. Trenerem został Radosław Mroczkowski. Z drużyny odeszli: Mateusz Cichocki (Radomiak Radom), Lukas Gressak (Sigma Ołomuniec), Michael Heinloth (FC Ingolstadt 04), Lukas Hrosso (Cracovia), Giorgi Iwaniszwili (Sioni Bolnisi), Adam Kokoszka, Dawid Kudła (Górnik Zabrze), Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Mateusz Możdżeń, Patrik Mraz, Giórgos Mygas, Olaf Nowak (Wisła Płock), Tomasz Nowak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Martin Pribula, Vamara Sanogo (Legia Warszawa), Martin Toth (FC ViOn Zlata Moravce) i Żarko Udovicić (Lechia Gdańsk).

Sparing: Zagłębie Sosnowiec Lechia Tomaszów Mazowiecki 6:1 (4:0)

Bramki: Piotr Polczak (22), Fabian Piasecki (36, 43), Wojciech Słomka (40), Szymon Pawłowski (52), Stanisław Biłenkyj (53) - Kamil Szymczak (65)

Zagłębie: Matko Perdijić - Dawid Ryndak, Piotr Polczak, Płamen Kraczunow, Wojciech Słomka, Stanisław Biłenkyj, Jakub Sinior, zawodnik testowany (46. Bartłomiej Babiarz), Patryk Małecki - Szymon Pawłowski, Fabian Piasecki.