Polska Liga Hokeja: Zagłębie Sosnowiec - Ciarko Sanok 3:8

T. Szymczyk
arc/A. Ławrywianiec
Hokeiści Zagłębia Sosnowiec tylko w pierwszej tercji dotrzymywali kroku liderowi z Sanoka. Niespodzianki na Stadionie Zimowym jednak nie było.

To goście z Bieszczad jako pierwsi zdobyli gola. Już w pierwszej minucie meczu krążek w bramce Zagłębia umieścił Tomasz Malasiński. Trafienia Jirziego Zdenka i Jarosława Dołęgi spowodowały jednak, że niespodziewanie, ale ku radości kibiców, to sosnowiczanie cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszej tercji. W drugiej pierwsze skrzypce grali już sanoczanie. Na trafienia Tomasza Malasińskiego, Pavla Mojżisza i Josefa Vitka Zagłębie odpowiedziało jedynie golem Tobiasza Bernata. W trzeciej tercji lider tabeli PLH postawił kropkę nad i strzelając w ciągu nieco ponad dwóch minut cztery bramki i po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał wynik 8:3 dla Sanoka.

W innych czwartkowych spotkaniach PLH: GKS Tychy - GKS Jastrzębie 5:3, Unia Oświęcim - Nesta Toruń 7:3, mecz Cracovia Kraków - Podhale Nowy Targ 4:5.

Następną kolejkę Polskiej Ligi Hokeja zaplanowano na piątek 27 stycznia. Zagłębie zmierzy się w Nowym Targu z Podhalem, GKS Jastrzębie zagra z Cracovią, Unia Oświęcim podejmie GKS Tychy, a Nesta Toruń - Ciarko Sanok.