Polska Liga Hokeja: Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 3:5

TOS
Z trzema punktami wracają z Nowego Targu hokeiści Zagłębia Sosnowiec.

Podopieczni Mariusza Kiecy i Krzysztofa Podsiadły prowadzenie objęli w 9. minucie za sprawą Mateusza Białka, 31 sekund później wyrównał Łukasz Szumal i po pierwszej tercji był remis. W drugiej kibice zobaczyli tylko jedną bramkę. Bramkarza nowotrażan pokonał Maciej Szewczyk i Zagłębie prowadziło 2:1. Zawodnicy obu drużyn rozstrzelali się dopiero w ostatniej odsłonie meczu. Najpierw na 2:2 wyrównał Piotr Ziętara, ale dwubramkową przewagę dały sosnowiczanom wkrótce bramki Jarosława Dołęgi i Karola Golca. Rozmiary porażki Podhala zmniejszył jeszcze Kelly Czuy, a wynik na 5:3 dla Zagłębia ustalił na sekundę przed końcem meczu Rafał Twardy.

Kary: Podhale - 6 minut, Zagłębie - 8 minut.

W innych piątkowych meczach PLH: Unia Oświęcim - GKS Tychy 2:4, GKS Jastrzębie - Cracovia Kraków 2:3 po karnych, Nesta Toruń - Ciarko Sanok 4:7.

W niedzielę na Stadionie Zimowym Zagłębie podejmuje GKS Jastrzębie. Początek meczu o godz. 17.