Polska Liga Hokeja: Nesta Toruń - Zagłębie Sosnowiec 2:4

TOS
archiwum DZ
W rywalizacji play-off hokeiści z Sosnowca prowadzą z Nestą Toruń 2:1.

W środowy wieczór podopieczni trenerów Mariusza Kiecy i Krzysztofa Podsiadły po raz drugi pokonali drużynę z Torunia. Tym razem 4:2.

W pierwszej tercji meczu kibice zgromadzeni na Tortorze bramek nie zobaczyli. W drugiej części gry padło ich za to aż pięć. Najpierw prowadzenie dla sosnowiczan uzyskał Adrian Kurz, a niedługo potem na 2:0 podwyższył Rafał Cychowski. Potem kontaktowego gola zdobyli gospodarze, ale Robert Kostecki znów pokonał bramkarza Nesty i było 3:1. Przed końcem tercji gospodarze zdołali jednak zmniejszyć rozmiary porażki. W ostatniej odsłonie padła tylko jedna bramka. Wynik na 4:2 dla Zagłębia na cztery minuty przed końcem ustalił Maciej Szewczyk.

Kolejne dwa spotkania w sobotę i niedzielę o godz. 17 na Stadionie Zimowym. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.

Zwycięstwo hokeistów to druga dzisiejsza wygrana sportowców z Sosnowca. Wcześniej przy Żeromskiego koszykarze Zagłębia pokonali MOSiR Cieszyn 63:60.