Podwójne zwycięstwa na początek

(wow)
Gładkimi trzysetowymi zwycięstwami zainaugurowała rozgrywki w siatkarskiej III-ligowe mocno odmłodzona drużyna sosnowieckiego Płomienia. Dwa zwycięstwa zapisały także na swoje konto siatkarki MKS Zawiercie.

Gładkimi trzysetowymi zwycięstwami zainaugurowała rozgrywki w siatkarskiej III-ligowe mocno odmłodzona drużyna sosnowieckiego Płomienia. Dwa zwycięstwa zapisały także na swoje konto siatkarki MKS Zawiercie. Natomiast debiutujący w lidze Olimpijczyk Zawiercie w pierwszym meczu uległ po tie-breaku Gromowi Rybnik.

Tylko dwie zawodniczki Płomienia (Marta Adamus i Olga Baraniec) pozostały z podstawowej szóstki sosnowieckiego zespołu z ubiegłego sezonu. Dwie sosnowiczanki (Karina Grząba i Aleksandra Piecak) trafiły do występujących w I-ligowej serii B Azotów Chorzów, Dorota Bednarczuk wyjechała na studia do Stanów Zjednoczonych, natomiast pozostałe zrezygnowały z siatkówki.

W meczu z Chełmkiem Bieruń Piotr Augustyn wysłał na parkiet kadetki, które doskonale dawały sobie radę z rywalkami. Dobrze spisywała się rozgrywająca Marta Maj, a punkty zdobywały Elżbieta Kozieł uderzeniami z "krótkiej" oraz Natalia Szywała i Olga Baraniec atakami ze skrzydła. Na pozycji środkowej zadebiutowała pozyskana z Gimnazjum Psary Katarzyna Ostaszewska. Dobre zmiany dała też lewoskrzydłowa Magdalena Nitecka.

Pierwszą partię sosnowiczanki wygrały gładko do 18. W drugim secie siatkarki Płomienia prowadziły już 22:18. Wystarczyła jednak seria ataków w siatkę i aut, by rywalki doprowadziły do remisu (24:24). W końcówce rozgrywki więcej zimnej krwi zachowały jednak podopieczne Piotra Augustyna. Ostatni set należał już zdecydowanie do gospodyń.

Kończąca punktami niemal wszystkie ataki środkowa Marta Adamus była najlepszą zawodniczką meczu sosnowiczanek z MOSM Tychy. Na lewym skrzydle wspierała ją skutecznie Olga Baraniec, a silnym serwisem nękały gospodynie Magdalena Grela i Elżbieta Kozieł. Spisywała się także Małgorzata Genzels, zastępująca na pozycji rozgrywającej Martę Maj.

W pierwszym secie tylko przez kilka pierwszych minut wynik oscylował wokół remisu. Później Płomień uzyskał przewagę (18:14), którą następnie systematycznie powiększał (22:16, 25:17). Po zmianie stron sosnowiczanki prowadziły od pierwszej piłki. Gospodynie rozpoczęły szaleńczy pościg, ale przegrały do 23. Ostatnia, trwająca kwadrans partia była już jednostronnym widowiskiem.

* Płomień Sosnowiec - Chełmek Bieruń 3:0 (25:18, 27:25, 25:21).

Płomień: Ligenza, Maj, Pęcikiewicz, Kozieł, Karykowska, Szywała - Gręda, Skrobań, Kapka, Nitecka, Baraniec, Ostaszewska.

* MOSM Tychy - Płomień Sosnowiec 0:3 (17:25, 23:25, 16:25).
Płomień: Buchacz, Adamus, Szywała, Kozieł, Genzels, Baraniec - Skrobań, Mańkowska, Grela, Nitecka.