Podsumowanie roku szkoleniowego w Sosnowieckim Klubie Karate. Zawodnicy SKK w sezonie 2021/2022 zdobyli prawie pięćdziesiąt medali!

Klaudia Pluta, oprac. Adam Tobojka
To był niezwykle udany rok dla Sosnowieckiego Klubu Karate, W mijającym sezonie reprezentanci Klubu zdobyli prawie pięćdziesiąt medali! Sosnowiecki Klub Karate
Sosnowiecki Klub Karate uroczyście zakończył rok szkoleniowy 2021/2022. Podczas festynu klubowego shihan Eugeniusz Dadzibug wręczył certyfikaty na kolejne stopnie kyu, podziękował członkom klubu, rodzicom i opiekunom za zaangażowanie i pomoc, nagrodził zawodników startujących w licznych zawodach i turniejach.

Po prawie dwóch latach pandemii członkowie SKK aktywnie uczestniczyli w prawie wszystkich turniejach i zawodach rangi mistrzowskiej na terenie Polski. Udało się z sukcesem wystartować i przywieźć do Sosnowca ogromny worek medali. W ciągu całego roku szkoleniowego zawodnicy SKK 14 razy stawali na najwyższym podium zdobywając złote medale i puchary. Srebro udało się zdobyć aż 12 razy, do Sosnowca trafiło 22 brązowych medali. W wielu zawodach dużym sukcesem było dostanie się do 1/4 lub 1/8 finału. Członkowie klubu kilka razy zajmowali czwarte czy piąte miejsce - tak było na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Radzyminie, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików czy w Otwartym Turnieju Karate dla Dzieci i Młodzieży Sendomiria Cup.

Dwa turnieje warto wspomnieć szczególnie. 16 października 2021 roku podczas Mistrzostw Polski Open i Kata oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Zamościu, Florentyna Dadzibug zdobyła złoty medal w kata w kategorii juniorów i została Mistrzynią Polski. W tej kategorii uczestniczyło aż 46 zawodniczek. Natomiast 11 czerwca 2022 roku w Łańcucie odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy. W turnieju wzięło udział 172 uczestników z 37 klubów. Sosnowiecki Klub Karate reprezentowało 3 zawodników. Kamil Urbańczyk zdobył 1 miejsce w kategorii kumite młodzieżowców -75 kg i jednocześnie zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Bułgarii.

W wakacje członkowie klubu odpoczywają od zawodów, ale zajęcia w klubie odbywają się cały rok, więc w lipcu i sierpniu także można ćwiczyć karate. Zawodnikom SKK gratulujemy medali i wszystkich sukcesów, a życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Podsumowanie roku szkoleniowego w Sosnowieckim Klubie Karate...