Po raz trzynasty rozegrano turniej taneczny w Sosnowcu

Sławomir Cichy
Widzowie byli świadkami niezwykle trudnych i efektownych figur tanecznych
Widzowie byli świadkami niezwykle trudnych i efektownych figur tanecznych fot. arc
W Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego Shock Dance o Puchar Prezydenta Sosnowca wystartowały 53 pary z dziewięciu krajów. Przyjechali goście z Rumunii, Słowacji, Czech, Rosji, Ukrainy, Austrii, Litwy, Irlandii i Polski. Reprezentowały m.in. takie miasta jak Bratysława, Bukareszt, Bydgoszcz, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Dublin, Gdańsk, Gliwice, Jelenia Góra, Kaliningrad, Kijów, Kraków, Krotoszyn, Liberec, Lublin, Lwów, Międzyzdroje, Moskwa, Mykanów, Odessa, Praga, Ostrawa, Ryga, Sosnowiec, Szczecin, Tarnobrzeg, Tomaszów Mazowiecki, Warszawa, Wrocław i Wilno.

Zupełnie dobrze zaprezentowały się pary z naszego miasta, które nawiązały równorzędną walkę z wieloma utytułowanymi rywalami.

Warto więc przedstawić sosnowiczan, którzy wywalczyli sukces dla naszego miasta.

Wyniki IDSF "Open Latin" - 1 miejsce zajęła para Andrzej Suchocki, Natalia Piecewicz z Idei Kraków. Najlepsze miejsce sosnowiczan przypadło Adamowi Szendzielorzowi i Aleksandrze Węglarczyk. Byli 14. W kategorii 8-9 lat bezkonkurencyjni byli Miłosz Wardyń i Julia Wójcicka z Kiepury Sosnowiec. Podobnie zresztą, jak w kategorii14-15 lat D zdeklasowali konkurentów sosnowiczanie - Kamil Marzec i Dominika Grzegorczyk. W tej kategorii na podium, zajmując trzecie miejsce, stanęli jeszcze wychowankowie "Kiepury" Kamil Oleksiak i Paulina Jeruzalem, a szóstą punktowaną pozycję wywalczyła para - Mateusz Góra i Dominika Wójcik. W kategorii powyżej 15 lat - D, Kombinacje 8T najlepszą parą okazali się Adrian Ujma i Anna Woźniczko z A+S Częstochowa, ale niewiele gorzej oceniono sosnowiczan, Roberta Bubaka i Sandrę Łydko.

Kolejną kategorią reprezentowaną na Shock Dance w Sosnowcu była: powyżej 15 C, Latin. Sosnowiczanie nie odnieśli w niej sukcesu, jednak barw Zagłębia dzielnie bronili Mateusz Wróbel i Magda Guzik z klubu Marengo Dąbrowa Górnicza.

Laury w kategorii powyżej 15 C, Standard wywalczyli Konrad Bujas i Monika Chojnacka z Bawinka Kraków. Najlepsza sosnowiecka para zajęła dopiero siódme miejsce. Byli to Jarosław Kosecki i Monika Bąk. Kategoria powyżej 15 lat B, Latin to zwycięstwo Pawła Jurczyńskiego i Magdy Czechowskiej z Idei Kraków. Na ósmym miejscu zakończyli pokaz sosnowiczanie - Mateusz Kazibudzki i Kludia Więcław. W ostatniej kategorii powyżej 15 lat B, Standard, poszło im lepiej. Zajęli piąte miejsce.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0