Pierwsza dogrywka, czwarta porażka Filara

O porażce sosnowiczanek zadecydowała mniejsza (22 do 38) liczba zebranych piłek.
Kilkanaście sekund dzieliło koszykarki Filara od odniesienia pierwszego zwycięstwa w I lidze. Sosnowiczanki po dogrywce uległy jednak (70:76) na wyjeździe Marcopolowi Gedanii, który w poprzednim sezonie występował w ...

Kilkanaście sekund dzieliło koszykarki Filara od odniesienia pierwszego zwycięstwa w I lidze. Sosnowiczanki po dogrywce uległy jednak (70:76) na wyjeździe Marcopolowi Gedanii, który w poprzednim sezonie występował w ekstraklasie.

Po wyrównanym początku pierwszej kwarty inicjatywę na parkiecie przejęły gdańszczanki, które po serii trafień Karoliny Krajniewskiej (pięć koszy z rzędu) w 7 min. prowadziły 14:9. Później zza linii 6,25 m umieściły piłkę w koszu Lucyna Mruk i Agnieszka Golemska. Pierwszą część meczu faworytki wygrały 26:18.

W drugiej ćwiartce meczu sosnowiczanki zaczęły lepiej bronić. Wprawdzie w 13 min., po "trójkach" Lubow Szwecowej i Agnieszki Golemskiej (4 trafienia z dystansu w całym meczu), gospodynie prowadziły już różnicą 15 "oczek" (35:20). Później podopieczne Marka Juszkiewicza zaczęły jednak odrabiać straty. Po celnych rzutach Katarzyny Januszek i Katarzyny Kosczielny przewaga faworytek zmalała o połowę (38:30).
Po zmianie stron trwał pościg Filara. Pod gdyńskim koszem nie zawodziła Sylwia Garncarzyk (7 trafień na 10 prób), skutecznie w trzeciej ćwiartce wspierana przez Małgorzatę Krusiec. Ta ostatnia w 29 min., po dwóch celnych osobistych (w całym spotkaniu nie pomyliła się ani rauz na linii rzutów wolnych), doprowadziła do remisu 46:46. Chwilę później dzięki "trójce" Katarzyny Kosczielny sosnowiczanki objęły prowadzenie 49:48. W końcówce kwarty zza linii 6,25 m kolejny raz trafiła jednak Agnieszka Golemska i ponownie górą (53:51) były gospodynie.

Ostatnią kwartę rozpoczęła "trójką" Agnieszki Stypki. Następnie dwukrotnie wyprowadzała Filar na prowadzenie Sylwia Garncarzyk (56:55, 58:57). Skuteczna gra duetu Agnieszka Golemska - Agnieszka Saidowska pozwolił gdańszczankom uzyskać w 38 min. prowadzenie 62:58. Podopieczne Marka Juszkiewicza odpowiedziały koszem Katarzyny Kosczielny i "trójką" najskuteczniejszej na parkiecie Katarzyny Januszek. Pół minuty przed końcową syreną sosnowiczanki prowadziły 63:62. Wyrównała z linii osobistych Agnieszka Golemska.

W tym momencie do końca gry pozostało 14 sekund. Akcję wyprowadziła Agnieszka Stypka, ale została sfaulowana zanim oddała rzut.

Na początku dodatkowego czasu gry trwała wymiana kosz za kosz (67:67). Później sosnowiczanki nie trafiały do kosza i przegrywały walkę pod "deską". Gospodynie punktowały z rzutów wolnych. "Trójka" Katarzyny Januszek pozwoliła już tylko zmniejszyć straty.

* Marcopol Gedania Żukowo - Filar Sosnowiec 76:70 (26:18, 12:12, 15:21, 10:12, 13:7).

Filar: Januszek 24 (3), Garncarzyk 14, Krusiec 10, Stypka 3 (1), Górka 3 - Kosczielny 7 (1), Pawlun 2, Sękowska 1.