Piąte zwycięstwo MMKS

Niemal co pół minuty sędziowie przerywali pojedynek koszykarzy MMKS Dąbrowa Górnicza z wodzisławską Odrą. Gracze zespołów popełnili łącznie 67 fauli na boisku, a 3 przewinienia techniczne odgwizdano zawodnikom siedzącym ...

Niemal co pół minuty sędziowie przerywali pojedynek koszykarzy MMKS Dąbrowa Górnicza z wodzisławską Odrą. Gracze zespołów popełnili łącznie 67 fauli na boisku, a 3 przewinienia techniczne odgwizdano zawodnikom siedzącym na ławce!

Spotkanie rozpoczęło się od koszy Artura Lewickiego i Krzysztofa Kozińskiego. Szybko jednak inicjatywę przejęli goście. Po serii trafień Artura Kobackiego oraz Jakuba Skrzypka prowadzili 22:16. Pod koniec pierwszej ćwiartki Piotr Zieliński doprowadził jednak do remisu (24:24). Po wznowieniu gry dąbrowianie dzięki celnym rzutom Tomasza Dudkiewicza i Artura Lewickiego uzyskali kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca meczu.

Spotkanie oba zespoły kończyły w eksperymentalnych składach. Po czterech graczy w każdej drużynie miało na koncie po pięć fauli.

* MMKS Dąbrowa Górn. - Odra Wodzisław Śl. 84:68 (24:24, 20:8, 16:19, 24:17).

MMKS Dąbrowa Górn.: Lewicki 26 (4), Dudkiewicz 15, Koziński 7, Adamczyk 5, Pietraszczyk - Zieliński 14, Gradzik 7, Dukowicz 7, Dudek 3, Banak.