PHS-MKS MOS Kazimierz-Płomień Sosnowiec - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:0

Zwycięstwem 3-0 zakończyło się spotkanie drużyny PHS-MKS MOS Kazimierz-Płomień Sosnowiec z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwic. Mecz miał ogromne znaczenie, bo spotykały się drużyny zajmujące drugie i trzecie miejsca tabeli, a premiowane awansem do baraży o drugą ligę jest tylko miejsce pierwsze i drugie.

Zapełniony samochodami parking i ilość widzów na meczu drużyny PHS-MKS MOS Kazimierz-Płomień Sosnowiec z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice przypomniał dawne święta siatkarskie, którymi były mecze „Płomienia” na „ŻEROMIE”. I niech ktoś powie, że siatkówkę należy zlikwidować w Sosnowcu. Zapotrzebowanie na tą dyscyplinę jest ogromne, a nasza drużyna „Płomyków” jest jedyną szansą na odbudowę tych tradycji.

Właściwie cały mecz przebiegał pod dyktando sosnowiczan. Początek pierwszego seta to badanie się obu zespołów nawzajem. Drużyna z Gliwic uzyskała znaczącą przewagę, jednak nasi chłopcy potrafili się na tyle zmobilizować, że w końcówce pokazali wyższość i wygrali seta 25:20. Drugi set był odwrotnością pierwszego. Prowadzenie 5:0 przez sosnowiczan nie zapowiadał tak emocjonującej końcówki.

Ostatecznie większą odpornością psychiczną wykazali się nasi siatkarze wygrywając seta na przewagi 26:24. W trzecim secie na parkiecie dominowali już tylko siatkarze „Płomienia”. Doskonałe ataki naszych „snajperów”, Michała Turchana i Bartka Chmielewskiego precyzyjne rozgrywanie piłki przez Karola Pachołka i skuteczny blok Michała Biernackiego doprowadziły do wygrania seta 25:21 i całego meczu 3:0.

Zwycięstwo 3:0 (25:20, 26:24, 25:21) wypromowało naszą drużynę na drugie miejsce w tabeli, premiowane awansem do baraży o drugą ligę.

Najbliższa kolejka to jeszcze większe emocje na „ŻEROMIE”, bo mecz z liderem tabeli TKKF Czarnymi Katowice.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani