Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie - już otwarty

MPK
Znacie już Jura Park Krasiejów? Od soboty kusi nową atrakcją - interaktywnym Parkiem Nauki i Ewolucji Człowieka i zaprasza na piknik archeologiczny. Do poniedziałku nowe atrakcje za darmo! Wkładajcie kask i można startować.

Interaktywny Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie, czyli kolejna atrakcja w ramach Jura Parku Krasiejów, już zaprasza. Obiekt powstał naprzeciw parku jurajskiego, na terenie starej fabryki.
Umożliwi przeżycie podróży w czasie z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań multimedialnych, łączących świat rzeczywisty z wirtualnym. Zakładamy multimedialny kask i z sali odlotów wyruszamy na orbitę...

Tuż po wejściu do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka będzie okazja wybrać się w podróż w czasie, na spotkanie z krasiejowskimi bohaterami z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości, czyli agumented reality.
To początek podróży na pokładzie wirtualnego wehikułu czasu. Dodajmy, że pomysłodawcą jest dr Andrzej Boczarowski z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Podkreśla on, że na terenie krasiejowskiego parku mamy do czynienia z muzeum żywym - tam wciąż są prowadzone prace wykopaliskowe (znaleziono tam szczątki dinozaurów).

Na pokład zabierają 55 pasażerów, zwanych tu temponautami (podróżnikami w czasie). Odlatują w odstępach 15-minutowych. Pozwalają na poznanie przeszłości człowieka i spojrzenie na wizje związane z przyszłością. Z Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie na Opolszczyźnie można m.in. dotknąć prehistorii w najprawdziwszym muzeum przyszłości

To efekt kilkuletniej pracy 17 specjalistów z zakresu różnych dziedzin nauk przyrodniczych, ścisłych, o przeszłości Ziemi oraz konsultantów technologicznych. Na potrzeby wyjątkowej placówki muzealnej zaadoptowano dawny budynek kopalni, który przeistoczył się w centrum podróży w czasie.

– Tak naprawdę Parkiem Nauki i Ewolucji Człowieka uzupełniamy historię o dziejach naszej planety, jaką pomagamy odkrywać w Krasiejowie – wyjaśnia Piotr Lichota, prezes Stowarzyszenia Delta, właściciela interaktywnego muzeum i całego kompleksu edukacyjnego w Krasiejowie. – Do tej pory opowiadaliśmy niezwykłe dzieje dinozaurów i ich protoplastów. Teraz kontynuujemy narrację, która kończyła się 66 milionów lat temu. Na interaktywnej ekspozycji poznajemy niezwykłe dzieje człowieka – od prehistorii po współczesność, a w zasadzie sięgamy nawet do przyszłości, nieco zdradzając już temat kolejnej interaktywnej propozycji, nad jaką pracujemy na Opolszczyźnie. Tym razem będziemy chcieli przedstawić tajemnice Wszechświata i Układu Słonecznego.

W oczekiwaniu na zaokrętowanie można stanąć oko w oko z tyranozaurem, czy podejrzeć latającego nad głowami nietoperza - wszystko wykorzystaniem z rozszerzonej rzeczywistości. Dla fanów nowych technologii przygotowano także wyjątkowe stanowisko „Future Me”. Dzięki niemu można stworzyć swój własny portret powstały w wyniku zmian ewolucyjnych.
A to dopiero początek przygody… Po zaokrętowaniu na prom kosmiczny zwiedzający udają się na niemal godzinną interaktywną podróż, aby spojrzeć w okna prehistorii.

Oprócz ekspozycji głównej interaktywna podróż w czasie to także wystawa „Świadectwa ewolucji”, w ramach której przygotowano m.in. spotkania oko w oko z małpami, małpiątkami i przodkami człowieka, czy poznawanie najważniejszych narzędzi człowieka.

Krasiejów znajduje się w gminie Ozimek w woj. opolskim.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto