Osiem brązowych "krążków" gospodarzy

(wow)
Czeladzkie amatorskie biegi przełajowe od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Fot. W. W. Wacławek
Prawie trzystu zawodników rywalizowało na trasach biegów przełajowych "Lato 2002". Podczas odbywających się w upale zawodów, najlepiej radzili sobie doświadczeni biegacze.

Prawie trzystu zawodników rywalizowało na trasach biegów przełajowych "Lato 2002". Podczas odbywających się w upale zawodów, najlepiej radzili sobie doświadczeni biegacze. Bieg główny mężczyzn rozgrywany był na dystansie 10 km. Pierwszy na linii mety zameldował się Norbert Smuda z Gliwic, uzyskując czas 32:10,0 min.

Triumfował on również wśród trzydziestolatków (kat. 30-39 lat), wyprzedzając olkuszanina Waldemara Zajegę i Jacka Nitka, reprezentującego barwy Thermy Tychy.

W młodszej grupie wiekowej (20-29 lat) pierwsze miejsce przypadło Robertowi Pewińskiemu (Centrum Zdzieszowice), za którego plecami finiszował Andrzej Lachowski (Olimp Końskie). Zagłębiowscy biegacze na podium stawali w starszych kategoriach. Wśród pięćdziesięciolatków na najniższym stopniu podium stanął czeladzianin Waldemar Ćwikliński, którego wyprzedzili na mecie Stefan Sikora (TKKF Bielsko-Biała) i Henryk Grzonka (TKKF Rybnik). W starszej grupie (60-69 lat) na trzeciej pozycji finiszował Kazimierz Chechelski (KS Olkusz). Wygrał Emanuel Trefoń (TKKF Piekary Śl.). W gronie weteranów (pow. 70 lat) pierwsi na metę dotarli czeladzianie: Kazimierz Wojtkowiak i Józef Wujko.

Dwa razy krótszy dystans (5 km) miały do pokonania kobiety. Najlepiej spisały się czterdziestolatki. Zwyciężyła Grażyna Kowina-Świderek (Baso Olkusz), uzyskując czas 19:04,1 min. Wygrała także rywalizację w kat. 40-49 lat, wyprzedzając czeladzianki Irenę Kopeć i Barbarę Wasilewską. Gospodynie na najniższym stopniu podium stawały również w najmłodszej grupie wiekowej (20-29 lat) za sprawą Magdaleny Miętkiewicz oraz w kat. 50-59 lat dzięki dobrej postawie Wandy Trybek.

"Brązową serię" podtrzymała też czeladzka młodzież. Na trzeciej pozycji finiszowali: Katarzyna Matysikiewicz (13-15 lat), Urszula Remiszewska (16-19 lat), Damian Chwistek (13-15 lat) i Tomasz Jadczyk (16-19 lat). Wśród najmłodszych biegaczek (do 12 lat) druga była Renata Remiszewska, która na finiszu ustąpiła tylko Natalii Markiel z Czechowic-Dziedzic.
W klasyfikacji drużynowej mistrzostw Śląska TKKF gospodarze już wyraźnie wygrali, wyprzedzając biegaczy z Piekar Śląskich.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?