Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Sosnowcu. W tym roku organizowało ją Technikum nr 1 z CKZiU

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Technikum nr 1 (CKZiU) w Sosnowcu.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Technikum nr 1 (CKZiU) w Sosnowcu. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Technikum nr 1 w Sosnowcu
W tym roku organizatorem etapu centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich zostało Technikum nr 1 w Sosnowcu (CKZiU). Wzięło w nim udział 62 uczniów z kilkudziesięciu szkół. Wśród nich znalazła się jedna z uczennic sosnowieckiego Ekonomika, Natalia Jatkowska.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Sosnowcu

W Sosnowcu odbył się ogólnopolski finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W tym roku organizacja olimpiady przypadła Technikum nr 1 w Sosnowcu – Technikum Ekonomiczne wchodzące w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. 23 kwietnia odbył się więc finał.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich to ważne przedsięwzięcie z zakresu edukacji ekonomicznej. Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. Sosnowiecki Ekonomik od 1992 roku jest jednym z członków założycieli tej organizacji i aktywnie w niej działa. Olimpiada, a wcześniej Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich jest organizowany nieprzerwanie od 1995 roku.

Do udziału w Olimpiadzie zapraszani są uczniów średnich szkół zawodowych, kształcących się szczególnie w zawodach technik ekonomista, technik handlowiec, technik rachunkowości, technik reklamy. Co ważne, laureaci i finaliści olimpiady w wymienionych zawodach są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (mają od razu wynik 100 procent).

Olimpiada składa się z trzech etapów. W tym roku w etapie szkolnym wzięło udział ok. 1800 uczniów z 75 szkół. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 344 uczniów z 69 szkół, a do etapu centralnego 62 uczniów. Wśród nich była uczennica sosnowieckiego Ekonomika, Natalia Jatkowska, która uczy się w zawodzie technik rachunkowości. Chociaż Natalia jest dopiero w drugiej klasie, to już zapewniła sobie zwolnienie z egzaminu zawodowego w części pisemnej, który musiałaby zdawać w klasie trzeciej i piątej.

- Uczestnicząc w olimpiadzie nie spodziewałam się, że będę miała szansę przejść do kolejnego etapu. Mój zasób wiedzy jest na poziomie drugiej klasy, więc konkurs był dla mnie wymagający. Bez współpracy i pomocy ze strony nauczyciela prowadzącego na pewno by się to nie udało. Największą motywacją dla mnie była możliwość zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Uczestnictwo okazało się świetną okazją, aby poszerzyć wiedzę z zakresu ekonomii. Jest to także mój pierwszy większy sukces w zawodzie, który sobie wybrałam. Czuję, że mogę osiągnąć więcej i w przyszłości na pewno powtórzyłabym udział w olimpiadzie lub w trudniejszym konkursie - powiedziała Natalia Jatkowska.

W tym roku szkolnym etap centralny organizowało Technikum nr 1 w Sosnowcu.

- Mieliśmy zaszczyt gościć finalistów tej olimpiady, którzy w murach naszego Ekonomika walczyli o tytuł laureata. Przydzielenie naszej szkole organizacji finałów tego prestiżowego wydarzenia w tak trudnym okresie pandemii jest wyrazem niezwykłego zaufania, jakie szkoły ekonomiczne w całej Polsce pokładają w naszym technikum - twierdzą z dumą przedstawiciele szkoły.

Organizacją olimpiady oraz przygotowaniem do niej uczniów szkoły od wielu lat zajmuje się Iwona Sochacka. Wielu z jej podopiecznych osiągnęło wyróżnienie w tej olimpiadzie, a 13 zdobyło tytuł finalisty.

- Olimpiada jest świetną okazją do podnoszenie wiedzy zawodowej uczniów i rozwijania motywacji do doskonalenia swoich umiejętności. Sukces w olimpiadzie, nawet na niższych etapach znacząco ułatwia start zawodowy absolwentom. To również doskonała forma popularyzacji kształcenia zawodowego. Co roku finały odbywają się w innym mieście i są zawsze dwudniowe. Niestety w tym roku z uwagi na ogłoszenie pandemii etap finałowy musiał zostać skrócony do jednego dnia. Mimo to, dużym wyzwaniem było dla nas zorganizowanie takiego wydarzeniach stacjonarnie w tych warunkach. Uczniowie mają więc okazję do nawiązania nowych znajomości i nie tylko. Nauczyciele – opiekunowie uczniów, wykorzystują te spotkania również do wymiany swoich doświadczeń zawodowych. Mogą porozmawiać z zawodowcami tego samego kierunku z całej Polski - mówi Iwona Sochacka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto