Ognisty mecz Zagłębia Sosnowiec - ŁKS Łódź! Kibice obu drużyn zrobili pirotechniczny pokaz. Zobacz zdjęcia

Tomasz Kuczyński
W piątek 28 kwietnia w meczu 29. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało z ŁKS-em Łódź 1:0 (1:0). Mecz obejrzało 6.440 widzów. Kibice zaprezentowali pirotechniczne pokazy. Zobacz ZDJĘCIA!

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź

Kibice Zagłębia potraktowali prestiżowo mecz z ŁKS-em, który jest liderem tabeli. W sektorze gości zasiadło aż 800 kibiców łódzkiej drużyny. Obie grupy fanów zaprezentowały oprawy połączone z racowiskami. Pirotechnika jest zabroniona na stadionach, ale kibice nic sobie z tego nie robią.

Oprawa gospodarzy była pod hasłem „Zagłębie Dąbrowskie”, które widniało na banerze powieszonym na ogrodzeniu za bramką. Na fladze był herb tego regionu z piastowskim orłem. Kibice mieli też chorągiewki w klubowych barwach. Pokaz odbył się w I połowie.

Po przerwie race i świece dymne odpalili kibice ŁKS-u. Przez chwilę wydawało się nawet, że stadion zostanie zadymiony i mecz będzie przerwany. Jednak akurat wtedy opatrywany był bramkarz Zagłębia Mateusz Kos i dodatkowa przerwa nie była potrzebna.

Gospodarze pokonali łódzkiego lidera po pięknym golu Maksymiliana Rozwandowicza i zdobyli bardzo ważne punkty potrzebne do utrzymania w I lidze.

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Maksymilian Rozwandowicz (9)

Zagłębie: Mateusz Kos - Filip Borowski, Dominik Jończy (87. Dean Guezen), Oleksij Bykow, Marcel Ziemann - Konrad Wrzesiński (72. Patryk Bryła), Maksymilian Rozwandowicz, Sebastian Bonecki, Wojciech Szumilas (72. Meik Karwot), Maksymilian Banaszewski - Szymon Sobczak (87. Marek Fabry).

ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski (87. Kelechukwu Ibe-Torti), Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Milan Spremo (87. Grzegorz Glapka) - Bartosz Szeliga, Michał Mokrzycki, Władysław Ochronczuk (46. Damian Nowacki), Dawid Kort (46. Maciej Śliwa), Michał Trąbka - Stipe Jurić (59. Piotr Janczukowicz).

Żółte kartki: Guezen, Fabry - Monsalve, Marciniak, Nowacki

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)

Widzów: 6.440