Nowa komenda policji w Sosnowcu już działa. Zobacz zdjęcia z otwarcia

mat. prasowe
Udostępnij:
Nowoczesny obiekt, mieszczący się przy ulicy Janowskiego 16, powstał na działce podarowanej Policji przez władze Sosnowca. Wartość inwestycji wyniosła ponad 50 milionów złotych.

Nowy budynek został poświęcony przez księdza biskupa dra Grzegorza Kaszaka, a symbolicznego przekazania klucza do nowej siedziby sosnowieckich policjantów Komendantowi Miejskiemu Policji w Sosnowcu insp. Tomaszowi Kłosowiczowi dokonał Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk wraz z towarzyszącym mu Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach nadinsp. Romanem Rabsztynem i Zastępcą Prezydenta Sosnowca Jeremiaszem Świerzawskim.

Budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zaczęła nabierać realnych kształtów w 2014 roku, kiedy to Urząd Miasta Sosnowca przekazał Policji w formie darowizny działkę o powierzchni 16181 m² pod budowę tej inwestycji. Poprzednia siedziba Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu znajdowała się w przedwojennym budynku. Wiele lat temu został on zaadaptowany na potrzeby Policji, poprzez dobudowanie dodatkowej części, w której znalazły się pomieszczenia konieczne z punktu widzenia organizacji pracy komendy. W listopadzie 2015 roku wyłoniono w trybie przetargu firmę wykonawcy projektu i dokumentacji. 7 kwietnia 2016 roku został zatwierdzony Program Inwestycji budowy nowej siedziby komendy. W maju 2017 roku Prezydent Sosnowca wydał pozwolenie na budowę, a w kwietniu 2018 podpisano umowę na budowę z wykonawcą inwestycji. 28 maja 2018 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na placu budowy. Budowa trwała aż do 8 grudnia 2021 roku, kiedy to Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Sosnowcu wydał pozwolenie na użytkowanie powstałej inwestycji.

23 grudnia 2021 roku został sporządzony protokół przekazania obiektu do eksploatacji, a od dnia 15 stycznia 2022 roku sosnowieccy policjanci zaczęli pełnić służbę w nowej siedzibie.

Wartość kosztorysowa inwestycji wyniosła ponad 50,7 miliona złotych.

Nowa komenda policji w Sosnowcu już działa. Zobacz zdjęcia z otwarcia

Zadanie to częściowo finansowane było z budżetu Policji.

Z budżetu miasta Sosnowca przeznaczono na ten cel w latach 2015-2018 kwotę 2 milionów złotych.

Projekt przewiduje jeszcze budowę na terenie posesji budynków kynologicznego i gospodarczego, które powstaną w późniejszym terminie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie