Niższe ligi piłkarskie: wygrana Niwki, porażka Zewu

TOS
Niższe ligi piłkarskie. Po piątkowym pojedynku Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Puławy w sobotę przyszedł czas na mecze innych sosnowieckich drużyn. Swoje spotkania rozgrywały AKS Niwka i Zew Kazimierz.

AKS Niwka do swoje konta dopisał trzy punkty. Podopieczni trenera Zdzisława Kowalskiego wygrali w Katowicach-Kostuchnie 2:0 z miejscowym MK Górnikiem.

Prowadzenia dla biało-zielonych zdobył w pierwszej połowie Kamil Majewski. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Bartłomiej Musiał. Ten sam zawodnik mógł strzelić jeszcze jedną bramkę, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Po dwunastu kolejkach AKS z dorobkiem 17 punktów plasuje się na 9. miejscu w tabeli grupy I katowickiej klasy okręgowej. Za tydzień sosnowiczanie podejmować będą na własnym boisku rezerwową drużynę Rozwoju Katowice.

Wyprawy do Kromołowa miło nie będą wspominać za to piłkarze A-klasowego Zewu Kazimierz. Podopieczni trenera Artura Durzyńskiego do przerwy przegrywali 0:3, a cały mecz zakończył się ich porażką 1:5.

W następnej kolejce klub z Ostrów Górniczych zagra u siebie z ostatnim w tabeli Promieniem Strzemieszyce Małe.