Niższe ligi piłkarskie: porażki AKS-u Niwka i Zewu Kazimierz

TOS
Niższe ligi piłkarskie. Nie udało się się podczas ostatniego weekendu zdobyć punktów sosnowieckim drużynom piłkarskim występującym w niższych klasach rozgrywkowych. Porażkami swoje spotkania zakończyły AKS Górnik Niwka i Zew Kazimierz.

AKS Niwka w drugiej kolejce klasy okręgowej grał w ramach tzw. klasyku podejmował na własnym boisku Górnika 09 Mysłowice. Niestety, to goście zza Przemszy cieszyli się z trzech punktów. W 31. minucie prowadzenie dla biało-zielonych zdobył Sebastian Ptaszek. W drugiej połowie "Kocina" dwa razy umieściła jednak piłkę w bramce Dominika Zachariasza. Co ciekawe, oba gole zdobył Bojan Bruź, występujący w przeszłości w drużynie z Niwki.

W najbliższą sobotę drużynę trenera Zdzisława Kowalskiego czeka wyjazdowe spotkanie z MKS-em Lędziny, aktualnym wiceliderem tabeli. Prowadzi GKS II Tychy.

Od porażki sezon rozpoczął również Zew Kazimierz. Podopieczni trenera Artura Durzyńskiego grali w Dąbrowie Górniczej-Okradzionowie z miejscową Przemszą i od 14. minuty prowadzili 1:0 po bramce Sebastiana Schufreidy. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali wyrównać, a tuż po przerwie zdobyli gola na 2:1. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

W kolejnym spotkaniu Zew zagra w Ostrowach Górniczych z CKS-em Czeladź.