Niższe ligi piłkarskie: porażki AKS-u Niwka i Zew Kazimierz

TOS
Niższe ligi piłkarskie. Nie będą miło wspominać tego weekendu piłkarze AKS-u Niwka i Zewu Kazimierz. Obie drużyny przegrały swoje spotkania i wciąż czekają na zdobycz punktową w nowym sezonie.

AKS Niwka tym razem gościł w Lędzinach, gdzie został wypunktowany przez miejscowy MKS. Gospodarze prowadzenie objęli jeszcze przed przerwą wykorzystując błąd bramkarza Niwki, a po zmianie stron trafiali jeszcze dwa razy ustalając wynik spotkania na 3:0 na swoją korzyść.

Po trzech kolejkach AKS plasuje się na 15. miejscu w tabeli. Kolejna szansa na pierwsze punkty już w najbliższą środę. Tego dnia podopieczni trenera Zdzisława Kowalskiego podejmą na własnym boisku Unię Bieruń Stary.

Dobrze dla Zewu Kazimierz rozpoczęło się sobotnie spotkanie z CKS-em Czeladź. Gospodarze dzięki dwóm trafieniom swego rutynowanego snajpera Sebastiana Schufreidy prowadzli do przerwy 2:0 i nic nie zapowiadało zupełnie odmiennego wyniku meczu. Tuż po zmianie stron samobójcze trafienie zanotował jednak grający trener Zewu, co było początkiem końca radości ekipy z ulicy Gałczyńskiego. Trzy minuty później goście doprowadzili do remisu, a niedługo potem wygrywali już 4:2. Wynik na 5:2 dla CKS-u ustalony został na minutę przed końcem spotkania.

W następnej kolejce Zew zagra na wyjeździe z Niwami Brudzowice. Mecz odbędzie się najprawdopodobniej w niedzielę.