Niższe ligi piłkarskie: porażka Niwki, zwycięstwo Górnika

TOS
Niższe ligi piłkarskie rozpoczęły w miniony weekend rundę wiosenną. Swoje spotkania rozgrywały zespoły AKS-u Niwka i Górnika Sosnowiec. W pierwszej wiosennej kolejce pauzował za to Zew Kazimierz.

Już do przerwy rozstrzygnęło się w lidze okręgowej wyjazdowe spotkanie Niwki w Imielinie z Pogonią. Drużyna Zdzisława Kowalskiego przegrywała niestety 0:3 i takim wynikiem zakończył się cały mecz. Szansę rehabilitacji AKS będzie miał w sobotę, kiedy na własnym boisku podejmie Przemszę Siewierz.

Skład Niwki: Tomanek - Walczak, Czapla, Matwiejczuk, Zawartka (80.Hepo), Majewski (60.Sobczyk), Mizia, Musiał, Krochmal, Zudin, Gałuszka

Ze zwycięstwa swojej drużyny cieszyli się za to piłkarze z Zagórza. W meczu klasy B Górnik już do przerwy po bramce Łukasza Bakiery prowadził 1:0. W drugiej połowie bramkarza Iskry Psary pokonał Artur Kmiecik i podopieczni Bartosza Mizi wygrali ostatecznie 2:0. W najbliższą niedzielę Górnik zagra w Dąbrowie Górniczej-Tucznawie z miejscowym Zagłębiakiem.

Skład Górnika: Wolak - Szumilas, Gasik, Płachta, Kurczek, Jawień (55. G.Rad), Siwek, Łoboda (70.Szymański), Bakiera, Jarosz (60. A.Rad), Kmiecik (89. Ruda)

Pauzujący w tej kolejce klasy Zew Kazimierz za tydzień podejmie zespół MKS-u Poręba.