Nieudany początek UKS 04 Klimontów w Śląskiej Lidze Juniorów

Piotr Sobierajski
Podopieczni trenera Jarosława Jajeśniaka (pierwszy z lewej) z uwagą słuchają wskazówek.
Młodzi piłkarze UKS 04 Klimontów po wygranej rywalizacji w Okręgowej Lidze Juniorów w tym sezonie po raz pierwszy zaprezentowali się na najwyższym szczeblu juniorskich rozgrywek w naszym województwie.

Młodzi piłkarze UKS 04 Klimontów po wygranej rywalizacji w Okręgowej Lidze Juniorów w tym sezonie po raz pierwszy zaprezentowali się na najwyższym szczeblu juniorskich rozgrywek w naszym województwie. Debiut nie wypadł niestety po myśli gospodarzy, którzy zdecydowanie ulegli ubiegłorocznym triumfatorom ligi Gwarkowi Zabrze.

Zbyt wysoka cena

Pojedynek na stadionie w Klimontowie miał zdecydowanego faworyta, ale mało kto spodziewał się, że zakończy się dwucyfrowym rezultatem . Ambitnie trenujący i przygotowujący się do konfrontacji z zabrzanami sosnowiczanie zagrali mało uważnie w obronie, co szybko się zemściło. Niezbyt pewnie interweniował też bramkarz. W efekcie goście już do przery prowadzili 5:0.

- Do siedemnastej minuty wszystko układało się dobrze, ale potem rozwiązał się worek z bramkami. Rywale zbyt łatwo dochodzili do pozycji strzeleckich - stwierdził Jarosław Jajeśniak, trener UKS 04 Klimontów.

W drugiej połowie gra początkowo była wyrównana, ale tylko do 53 minuty. Wówczas znów coś się zacięło w sprawnie funkcjonujących formacjach miejscowych i Gwarek w ciągu 7 kolejnych minut zdobył cztery następne gole. W sumie strzelił ich aż 10, a miejscowym pomimo starań nie udało się zdobyć nawet honorowego trafienia.

- Przegraliśmy zbyt wysoko, choć zdawaliśmy sobie sprawę, że na tym szczeblu grają najlepsi z najlepszych. Wpływ na poczynania boiskowe miały też po trosze kontuzje i wymuszone zmiany - zaznaczył Jarosław Jajeśniak.

Trafili do siatki

W drugiej kolejce juniorom z Klimontowa przyszło się potykać w Gliwicach z tamtejszym Piastem. Gospodarze także byli zaprawioną w bojach drużyną, która występuje w powodzeniem w Śląskiej Lidze Juniorów. Tym razem mecz wyglądał już zupełnie inaczej i nasi zawodnicy toczyli wyrównany pojedynek. Jako pierwsi stracili gola, a po strzale Adriana Mącznika zdołali wyrównać stan meczu. Ostatnie słowo znów należało jednak do Piasta, który zdobył dwie bramki i zwyciężył ostatecznie 3:1.

- Mogliśmy się pokusić o lepszy wynik, ale tym razem nie wyszło. Chłopcy starają się, grają ambitnie, ale początki bywają czasami trudne. Rola beniaminka jest bowiem niewdzięczna, a my trafiliśmy na początek na mocne zespoły. Nie poddajemy się jednak i będziemy walczyć o punkty w kolejnych spotkaniach - zapowiada szkoleniowiec UKS 04 Klimontów.

Będą wzmocnienia?

Klubowi działacze starają się cały czas o wzmocnienie składu. Być może wkrótce dołączą do drużyny dwaj młodzi reprezentanci Zagłębia Sosnowiec, którzy tutaj mieliby okazje do regularnych występów i zdobywania niezbędnego, boiskowego doświadczenia. Dzisiaj zespół ma się pojawić w sosnowieckim Urzędzie Miejskim, gdzie odbierze gratulacje za awans do Śląskiej Ligi Juniorów. Jest to bowiem niezaprzeczalnie ogromny sukces klubu zespołu, który istnieje od niedawna i jest jedynym reprezentantem naszego regionu na tym szczeblu piłkarskich zmagań.

Wywalczyli awans

Prezesem klubu jest Krzysztof Andrzejewski, kierownikiem Andrzej Stępień , a sekretarzem Wojciech Andrzejewski. Awans wywalczyli: Michał Jezior i Łukasz Fabiańczyk (bramkarze), Daniel Mentel, Sebastian Kordaszewski, Bartosz Gdowski, Adam Walczak, Adrian Koczkodaj, Krzysztof Zając (obrońcy), Wojciech Krzeszewski, Artur Popławski, Paweł Stępień, Adrian Mącznik, Paweł Mileński, Rafał Jureczko, Cezary Chlebowski, Paweł Dudała (pomocnicy), Kamil Kmiecik, Adam Chrobak, Krzysztof Czarnecki (napastnicy).