Nielba Wągrowiec - Zagłębie Sosnowiec 2:2. Remis bez znaczenia

Patryk Trybulec
sxc.hu
Zagłębie Sosnowiec nie przegrało kolejnego meczu z rzędu, tym razem remisując w Wągrowcu z miejscową Nielbą 2:2. Gola wyrównującego w doliczonym czasie gry zdobył debiutujący w sosnowieckich barwach Marek Suker. I to by było na tyle dobrych wieści z obozu dowodzonego przez trenera Leszka Ojrzyńskiego.

Jego podopieczni dzieląc się punktami po raz kolejny w tej rundzie z niżej notowanym rywalem, na dobre zaprzepaścili szansę na awans do I ligi. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek sosnowiczanie tracą już do Zawiszy Bydgoszcz 10 punktów.

Początek meczu w Wągrowcu nie zapowiadał jednak takiego obrotu sprawy, bo goście starym dobrym zwyczajem prowadzenie objęli już w 2. minucie, a na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy w ekipie Zagłębia Marcin Lachowski. Niestety w pierwszej połowie swoich szans nie wykorzystali Patryk Stefański i Paweł Posmyk. Na domiar złego kontuzji kolana doznał Jakub Dziółka, a wszystkie te nieszczęścia po przerwie odbiły się sosnowiczanom czkawką.

Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 1:1 [ZDJĘCIA]

Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze i już sześć minut po powrocie z szatni doprowadzili do wyrównania. Potem na brak zajęć bramkarz Zagłębia Oleksii Shliakotin także nie mógł narzekać, ale ponownie skapitulował dopiero w 76 min. Jednak sosnowiczanie ambitnie walczyli do końca i ostatecznie wyrwali rywalom jeden punkt.

Nielba Wągrowiec - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (0:1)

0:1 Marcin Lachowski (4), 1:1 Krzysztof Gryszczyński (51), 2:1 Adrian Pietrowski (76), 2:2 Marek Suker (90)

Zagłębie Shliakotin - Strojek (69. Suker), Białek, Markowski, ŁuczywekI - Bednar, Dziółka (20. Białas), Markiewicz (79. Napora), Posmyk - Lachowski - Stefański (46. Filipowicz).