Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niegaleria pojawiła się w Teatrze Zagłębia. Możemy obejrzeć prac Arkadiusza Ławrywiańca

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Niegaleria w Teatrze Zagłębia już otwarta. Możemy podziwiać tam dokument fotograficzny Arkadiusza Ławrywiańca pt. Głosy. 

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Niegaleria w Teatrze Zagłębia już otwarta. Możemy podziwiać tam dokument fotograficzny Arkadiusza Ławrywiańca pt. Głosy. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Paweł Wojciechowski
Teatr Zagłębia w Sosnowcu zgodnie z zapowiedzią w swojej siedzibie uruchomił nową atrakcję. Podczas wizyty w teatrze będziemy mogli poobcować ze sztuką. Wraz z Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki otwarto Niegalerię.

Niegaleria w Teatrze Zagłębia już działa

Teatr Zagłębia stale się rozwija i wchodzi w ciekawe inicjatywy. 20 września dzięki współpracy z Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki oficjalnie otwarto Niegalerię. Teraz osoby oczekujące na spektakle będą mogły obejrzeć różne wystawy. Pierwszą z nich jest dokument fotograficzny pt. „Głosy” Arkadiusza Ławrywiańca.

- Został on zrealizowany przez artystę w czasie protestów społecznych, będących reakcją na zniesienie w Polsce jednej z trzech przesłanek dopuszczających legalne przerwanie ciąży – mówi Małgorzata Malinowska-Klimek, kuratorka wystawy.

Fotografie na wystawie celowo nie są podpisane ani pogrupowane według miejsca powstania, aby podkreślić, że charakter tych wydarzeń nie różnił się w zależności od regionu. Tradycyjne podziały przestały się liczyć, gdyż ludzie jednoczyli się ponad nimi wokół nadrzędnych dla nich idei. Na zdjęciach widoczni są zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy zaostrzenia prawa aborcyjnego

- Ławrywianiec kolejny raz potwierdza, że jest obdarzony niezwykłą łatwością skracania dystansu ze swoim modelem, także jako reporter. Ukazuje nam dramatyczne wydarzenia z perspektywy uczestnika, wychwytując pojedynczego człowieka tak, jak wychwytuje go nasze oko w czasie przemieszczania się z tłumem. Nie ocenia, nie krytykuje. Pokazuje za to wspólnotowy charakter tych zdarzeń, które wielu młodych uczestników nazwało konstytutywnymi dla swojego pokolenia – kontynuuje kuratorka.

Prace znajdują się na górnym foyter Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Dokument fotograficzny będzie można oglądać w czwartki i piątki w godz. 18-22 oraz w weekendy w godz. 16-22. Wystawa potrwa do 21 listopada 2021. Wstęp na nią jest wolny.

Warto podkreślić także, że w Teatrze Zagłębia działa Niekawiarnia znana z Zagłębiowskiej Mediateki. Przed lub po spektaklu możemy spotkać się tutaj np. na kawę. Niekawiarnia znajduje się właśnie na górnym foyter teatru.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto