Najlepsza trójka

(pas)
Ogromne emocje towarzyszyły wyjazdowemu spotkaniu zawodniczek I ligowego Filara Sosnowiec w Nowym Sączu. Kiedy wydawało się, że gospodynie zdobędą komplet punktów w ostatnich sekundach na pierwszy rzut w tym meczu za 3 ...

Ogromne emocje towarzyszyły wyjazdowemu spotkaniu zawodniczek I ligowego Filara Sosnowiec w Nowym Sączu. Kiedy wydawało się, że gospodynie zdobędą komplet punktów w ostatnich sekundach na pierwszy rzut w tym meczu za 3 oczka zdecydowała się Magdalena Baranowska. Piłka wpadła do kosza i Filar wygrał 67: 66!

Po pierwszej kwarcie sosnowiczanki prowadziły z UKS Żak już 24: 12. Przeciwniczki odrobiły potem nieco strat, ale i tak przewaga Filara wynosiła do przerwy 5 pkt. Trzecia odsłona to jednak dobra gra miejscowych koszykarek, które rzuciły 10 pkt z rzędu i wyszły na prowadzenie 53: 43. Utrzymywały je niemal do końca, ale podopieczne Marka Juszkiewicza nie rezygnowały. Przy stanie 66: 63 jeden rzut wolny wykorzystała Baranowska, by po chwili pogrążyć na dobre rywalki wspaniałą "trójką".

Punkty dla Filara zdobyły: Jagiełka 19, Baranowska 17, Kowalska 15, Lewandowska 10 i Gacek 6 (miała też 17 zbiórek i 100-procentową skuteczność z gry). Jutro o godz. 17 w hali przy ul. Żeromskiego sosnowiczanki podejmują liderki, Koronę Kraków.