Młodziczki z UKS Orlęta Sosnowiec ze złotym medalem Mistrzostw Polski w hokeju na trawie! Kolejny sukces młodych sportowców z Sosnowca

Adam Tobojka
UM Sosnowiec
Młodzi sportowcy z Sosnowca po raz kolejny osiągnęli po złoty medal! Tym razem sukces stał się udziałem zawodniczek UKS Orlęta Sosnowiec z Szkoły Podstawowej nr 15 w Sosnowcu. Na Mistrzostwach Polski Młodziczek w Stęszewie pod Poznaniem w hokeju na trawie sięgnęły po złoty medal, pokonując szereg drużyn z całego kraju.

Zanim podopieczne Jarosława Zdanowicza sięgnęły po złoto Mistrzostw Polski zwyciężyły w zmaganiach międzywojewódzkich. Dziewczęta z roczników 2009-2011 najpierw pokonały drugi zespół Orient II Łozina 5:0, następnie Plejadę Nysa 3:1 i Polonię Wrocław 8:0. W finale sosnowiczanki zmierzyły się z pierwszym składem Orient II Łozina. Dzięki wygranej 4:1 nasz zespół wygrał turniej i wraz z rywalkami zakwalifikował się do finału Mistrzostw Polski Młodziczek. W finałowym turnieju zameldowały się cztery zespoły, rywalizacja odbywała się systemem gry każdy z każdym. Orlęta zremisowały 3:3 ze Swarkiem Swarzędz, a następnie pokonały LKS Gąsawa 2:1 oraz Orient II Łozina 4:0 i sięgnęły po tytuł mistrzostw Polski.

Mistrzowski skład młodziczek UKS Orlęta Sosnowiec: Sara Solecka, Patrycja Gruszczyńska (kapitan), Kinga Jarno, Nadia Jarno, Agnieszka Pechta, Oliwia Magdziuk, Zuzanna Nawrot, Justyna Foldyna, Maja Kubicka, Martyna Denis, Lena Szarek, Kornelia Kucharska, Nikola Stabrawa, Konstancja Lubarska, Karolina Muzyka.

Z kolei młodzicy UKS Orlęta wywalczyli srebrne medale podczas zmagań międzywojewódzkich. Po remisie 3:3 z KKS Kolejarzem Gliwice i rozgromieniu 16:0 drużyny z Nysy w meczu finałowym musieli uznać wyższość zawodników UKS Ósemka Tarnowskie Góry.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?