18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mistrzostwa Sosnowca Gimnazjum w tenisie stołowym 2011/2012. Świetne wyniki zawodników UKS-u Dwójka

W dniu 29.02.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Sosnowca Gimnazjum w tenisie stołowym. W turnieju startowało 20 zawodniczek i 27 zawodników z czołowych dziewięciu szkół w tenisie stołowym w naszym mieście. Znakomicie w tych zawodach wystąpili reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Sosnowcu (trenujący na co dzień w UKS Dwójka Sosnowiec)zdobywając trzeci raz z rzędu 1 miejsce drużynowo w kategorii dziewcząt(w składzie Dominika Banaś, Karolina Sieruga i Dominika Siwecka), natomiast drużyna chłopców(w składzie Adrian Fabiś, Miłosz Garbus i Robert Jasiński) obroniła tytuł wicemistrzowski z zeszłego roku.

Sumując wyniki chłopców i dziewcząt, drugi rok z rzędu reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Sosnowcu osiąga najlepsze wyniki w Mistrzostwach Sosnowca w tenisie stołowym ze wszystkich sosnowieckich szkół. W klasyfikacji indywidualnej wśród dziewcząt Gimnazjum znakomicie zagrała Dominika Banaś z Gimnazjum nr 2 w Sosnowcu, która wygrała kolejny turniej bez straty seta i obroniła mistrzowski tytuł z zeszłego sezonu.

Drugie miejsce zajęła Karolina Sieruga (G 2), a trzecie miejsce zajęła Wojtczak Arleta(G 13). W kategorii chłopców Gimnazjum 1 miejsce zdobył Jan Szymczyk (G 16), 2 miejsce zajął Szymon Twardowski(G 16),a trzecie miejsce Adrian Fabiś( G 2). Trzy najlepsze szkoły wśród dziewcząt i chłopców awansowały do zawodów rejonowych, w których będą rywalizować z Jaworznem.

Najlepsze szkoły otrzymały puchary i dyplomy. Klasyfikacja końcowa czołowych szkół gimnazjalnych w Sosnowcu przedstawia się następująco:

Dziewczęta Gimnazjum – 1 miejsce- Gimnazjum nr 2(89 pkt); 2 miejsce - Gimnazjum nr 13(80 pkt); 3 miejsce – Gimnazjum nr 16(64,5 pkt).
Chłopcy Gimnazjum – 1 miejsce – Gimnazjum nr 16(87pkt); 2 miejsce – Gimnazjum nr 2(74,5 pkt); 3 miejsce – Gimnazjum nr 13(71 pkt).
Opiekunem zawodników i zawodniczek z Gimnazjum nr 2 w Sosnowu na tym turnieju był trener UKS Dwójka Sosnowiec mgr Adrian Eliasz.