Medalowy weekend Sosnowieckiej Szkoły Karate. Wychowankowie w dwa dni zdobyli 11 medali

Adam Tobojka
Na dwóch weekendowych turniejach karate wychowankowie Sosnowieckiej Szkoły Karate zdobyli łącznie 11 medali. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Sosnowiecka Szkoła Karate
To był niezwykle udany weekend dla wychowanków Sosnowieckiej Szkoły Karate. W dwóch turniejach, mających miejsce 21 i 22 maja, zdobyli aż jedenaście medali!

Odbywający się 21 maja Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai o “Puchar na Chełmcu” w Boguszowie-Gorcach gościł 270 zawodników z całego świata. Wśród nich znalazło się dwóch wychowanków Sosnowieckiej Szkoły Karate – Wincenty Szczesio i Florentyna Dadzibug. Oboje zdobyli po dwa medale – Wincenty Szczesio złote w kategoriach kata i kumite, Florentyna Dadzibug złoty w kategorii kata i srebrny w kumite, przegrywając jedynie finałową walkę. Trenerem i sekundantem zawodników z Sosnowca był shihan Eugeniusz Dadzibug, 6 dan.

Równie udany był niedzielny Turniej Kata Karate Shinkyokushin, odbywający się w Katowicach. Z sosnowieckiego klubu wystartowało siedmiu zawodników, z których każdy wrócił do domu z pucharem. Wychowankowie Sosnowieckiej Szkoły Karate zdominowali fazę eliminacyjną, w finałach walcząc już tylko między sobą. W kategorii dziewcząt z roczników 2014-2013 pierwsze miejsce zdobyła Hanna Jopek, II – Blanka Luberda, III – Marianna Życzyńska. W kategorii chłopców z roczników 2012-2011 I miejsce zdobył Wincenty Szczesio, II – Filip Witkowski, III – Jan Koryciński. Równie dobrze poszło startującej w kategorii kata kadetek Olenie Taczale, która ostatecznie stanęła na trzecim stopniu podium.

- Do sukcesu naszych zawodników przyczyniła się z pewnością ciężka praca, systematyczne treningi i dodatkowe spotkania przed zawodami - mówi sensei Małgorzata Dadzibug, trenerka Sosnowieckiej Szkoły Karate.

Sosnowiecka Szkoła Karate mieści się przy ulicy Andersa 1A. Jako samodzielna jednostka funkcjonuje od 1991 roku. Zarządzana jest przez Eugeniusza Dadzibuga, wielokrotnego mistrza Polski i Europy w Karate Kyokushin i Małgorzatę Dadzibug, ośmiokrotnej mistrzyni Polski w kategorii kata. Szkoła prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Jej wychowankowie pochwalić się mogą szeregiem medali zdobywanych na turniejach Polski i Europy.

Medalowy weekend Sosnowieckiej Szkoły Karate. Wychowankowie ...