Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 3:0. Zobacz ZDJĘCIA. Przełamanie sosnowiczan, duży krok w kierunku utrzymania

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zagłębie Sosnowiec pokonało GKS Jastrzębie 3:0

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zagłębie Sosnowiec pokonało GKS Jastrzębie 3:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Lucyna Nenow
W meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało GKS Jastrzębie 3:0. Podopieczni Kazimierza Moskala wreszcie się przełamali i po czterech kolejnych porażkach odnieśli zwycięstwo przybliżające ich do utrzymania się w lidze. Gole na wagę wygranej strzelili pozyskani zimą zawodnicy: Michał Masłowski i Szymon Sobczak, dla których były to pierwsze trafienia w barwach sosnowiczan oraz Maciej Ambrosiewicz, który zdobył swojego drugiego gola w tym klubie. Zobaczcie zdjęcia z meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 3:0. Przełamanie sosnowiczan

Piłkarze Zagłębie w derbach województwa śląskiego pokonali GKS Jastrzębie i zrobili duży krok w kierunku utrzymania się w Fortuna 1. Lidze. Na trzy kolejki przed końcem sosnowiczanie mają 6 pkt przewagi nad znajdującym się strefie spadkowej Radomiakiem. Jastrzębianie też już są praktycznie pewni pozostania na zapleczu PKO Ekstraklasy, bo ich przewaga nad ostatnią drużyną tabeli wynosi 8 pkt.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GKS JASTRZĘBIE

Zagłębie po raz pierwszy od ponad siedmiu miesięcy mogło liczyć na Stadionie Ludowym na doping kibiców i wsparcie fanów wyraźnie pomogło drużynie Kazimierza Moskala. Sosnowiczanie już w 10 minucie objęli prowadzenie. Po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony Patrika Misaka bramkarz GKS Grzegorz Drazik odbił piłkę przed siebie, a Michał Masłowski popisał się skuteczną dobitką. To był pierwszy gol byłego gracza Legii i Piasta w barwach sosnowieckiego klubu, do którego trafił przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

Masłowski przełamał strzelecką niemoc Zagłębia po 353 minutach bez gola. Ostatnią bramkę sosnowiczanie strzelili w lidze jeszcze w kwietniu w przegranym 2:3 spotkaniu z Arką na Stadionie Ludowym.

31-letni pomocnik razem ze Słowakiem Misakiem byli najaktywniejszymi zawodnikami gospodarzy. W I połowie Masłowski jeszcze trzy razy strzelał na bramkę GKS, ale zawsze chybiał celu.

W szeregach jastrzębian jedyne zagrożenie pod bramką sosnowiczan sprawiał Daniel Rumin. Najlepszy strzelec GKS najpierw jednak nie sięgnął piłki w polu karnym piłki po dośrodkowaniu Kamila Jadacha, a później jego uderzenie z półobrotu obronił Krystian Stępniowski.

W przerwie trener Łukasz Włodarek dokonał w swoim zespole trzech zmian i II połowę goście zaczęli z jeszcze większym animuszem. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, by Zagłębie podwyższyło prowadzenie. Na indywidualną akcję zdecydował się Misak i wbiegając w pole karne został sfaulowany przez Jakuba Niewiadomskiego.

Sędzia Sebastian Jarzębak bez wahania wskazał na 11 m, a pewnym egzekutorem karnego był Szymon Sobczak. Dla pozyskanego zimą 28-letniego napastnik było to premierowe trafienie w barwach sosnowiczan.

Po tym trafieniu losy meczu derbowego spotkania były już właściwie przesądzone. Zagłębie kontrolowało sytuację na boisku i czekało na kolejne błędy gości. Taki przydarzył się w 77 minucie. Przy wyprowadzaniu przez graczy GKS piłki z własnej połowy przejął ją Maciej Ambrosiewicz. Pomocnik znany z gry w Górniku Zabrze, podciągnął z piłką przed linię pola karnego i precyzyjnie strzelił z dystansu tuż przy słupku. To trafienie przypieczętowało zwycięstwo sosnowiczan.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 3:0. Zobacz ZDJĘCIA...

Zagłębie Sosnowiec – GKS 1962 Jastrzębie 3:0 (1:0)
Bramki
1:0 Michał Masłowski (11), 2:0 Szymon Sobczak (53-karny), 3:0 Maciej Ambrosiewicz (77)