Mecz GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec. Gorąca atmosfera i głośny doping w zimny wieczór na derbach województwa śląskiego. Zobacz ZDJĘCIA

Tomasz Kuczyński
11.03.2022. Kibice na meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
11.03.2022. Kibice na meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W piątek, 11 marca, w meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy podejmował Zagłębie Sosnowiec. Derby województwa śląskiego przyciągnęły kibiców na stadion przy Edukacji, choć były rozgrywane w zimny marcowy wieczór. Mieli być też fani Zagłębia, ale w ostatniej chwili okazało się, że ich zabraknie. Fani przeżywali emocje do samego końca! Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec.

Tyscy fani mieli nadzieję na wygraną z niżej notowanym przeciwnikiem, z którym GKS wygrał w 6. kolejce w Sosnowcu 2:1. Gospodarze lepiej zaczęli też rundę wiosenną - w dwóch pierwszych meczach zdobyli 4 punkty, a Zagłębie tylko punkt. Derby jednak rządzą się swoimi prawami...

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na derbach województwa śląskiego GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec, 11.03.2022 r.

W sektorze gości spodziewano się 400 kibiców Zagłębia, ale klub z Sosnowca został ukarany przez Komisję Dyscyplinarną PZPN za zachowanie fanów podczas meczu z GKS-em Katowice. Sosnowieccy kibice dostali zakaz na dwa wyjazdy, a kara ma rygor natychmiastowej wykonalności. Dodatkowo Zagłębie musi zapłacić 5 tys. złotych grzywny. Szczegóły TUTAJ

Kibiców GKS-u byłoby pewnie więcej, ale część z nich wybrało się do Krakowa na mecz hokejowego play offu z Comarch Cracovioą. Na trybunach pojawili się natomiast młodzi zawodnicy Dynama Kijów, którymi opiekuje się sosnowiecki klub.

Mecz GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec. Gorąca atmosfera i głoś...

Miejscowi fani do przerwy byli w kiepskich humorach. Nie dość, że GKS przegrywał 0:1, to jeszcze w 41. minucie Krzysztof Wołkowicz zmarnował rzut karny. Jednak zaraz po przerwie Daniel Rumin dał wyrównanie i nastroje tyskich fanów się poprawiły. Wreszcie słychać było głośny doping. W 58. minucie mogło być 2:1 dla gospodarzy, ale tym razem Michał Gliwa obronił strzał z rzutu karnego Daniela Rumina. Kibice aż złapali się za głowy!

Ostatecznie kibice GKS-u świętowali zwycięstwo, gdy Nemanja Nedić w doliczonym czasie strzelił na 2:1.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Szymon Pawłowski (35), 1:1 Daniel Rumin (48), 2:1 Nemanja Nedić (90+3)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz - Bartosz Biel (75. Kamil Kargulewicz), Mateusz Czyżycki (90+6. Oskar Paprzycki), Wiktor Żytek, Marcin Kozina (82. Krystian Wachowiak) - Daniel Rumin (82. Gracjan Jaroch), Tomas Malec (75. Łukasz Grzeszczyk).

Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski, Dominik Jończy, Vedran Dalić (46. Maksymilian Banaszewski), Mateusz Bodzioch, Quentin Seedorf (86. Michał Masłowski) - Szymon Sobczak, Wojciech Szumilas, Wojciech Kamiński, Szymon Pawłowski - Vamara Sanogo (60. Patryk Bryła).

Żółte kartki: Połap, Szymura, Rumin, Jaroch - Borowski, Seedorf, Sanogo, Szumilas, Sobczak

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 2.584